Rusza obywatelski projekt monitoringu przykładów kolesiostwa i nepotyzmu. Pieczę nad nim sprawuje Paweł Kowal

Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

Ruszyła strona poznajomosci.info, której ideą jest obywatelski monitoring przykładów nepotyzmu i kolesiostwa w całym kraju. Jej celem, według sprawującego pieczę nad projektem Pawła Kowala, ma być pomoc w walce z "partyjniactwem, kolesiostwem, przypadkami nepotyzmu". Kowal powiedział w środę na konferencji prasowej w Sejmie, że projekt strony internetowej został przygotowany przez jego współpracowników i przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Jak dodał, projekt ma na celu zbieranie informacji, analizowanie, a w niektórych przypadkach podejmowanie interwencji w sytuacjach, gdy w rządzie, samorządzie i innych instytucjach jest podejrzenie zachowań partyjniackich czy "kolesiostwa".

Projekt będzie skierowany przeciwko systemowi, a nie tej czy innej partii. W urzędach, instytucjach powinny obowiązywać zasady kompetencji

- przekonywał europoseł.

Chcemy, na tyle, na ile możemy, angażować siły społeczne, aby kolejni młodzi ludzie, którzy kończą studia i chcą zostać w Polsce mieli szanse (na pracę)

- mówił Kowal. Jak ocenił, obecnie państwo jest "rozrywane" przez partie polityczne. "Ktoś temu musi powiedzieć stop" - podkreślił.

Europoseł zapowiedział też, że powstaną projekty ustawodawcze, które pomogą rządowi w walce z "partyjniactwem, kolesiostwem i nepotyzmem w wielu instytucjach publicznych".

Strona internetowa wyposażona jest w formularz zgłoszeniowy, pod którym osoby zainteresowane bądź pokrzywdzone mogą przekazywać informacje o swoich podejrzeniach dotyczących "kolesiostwa i partyjniactwa". Organizatorzy zapewniają anonimowość autorom takich zgłoszeń. Na stronie będą też upubliczniane linki z gazet lokalnych, które piszą o takich sprawach.

lw, PAP

Autor

Wspieraj uczciwe, wolne, polskie media. Subskrybuj! Wspieraj uczciwe, wolne, polskie media. Subskrybuj! Wspieraj uczciwe, wolne, polskie media. Subskrybuj!
W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...