Janusz Korwin-Mikke wykluczony z Honorowego Komitetu Marszu Niepodlegóści za "propagandę skrajnej lewicy"

fot. PAP/ Leszek Szymański
fot. PAP/ Leszek Szymański

Janusz Korwin-Mikke został usunięty z Honorowego Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości - poinformowało Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości".

Bezpośrednią przyczyną były publiczne wypowiedzi prezesa KNP, określające uczestników Marszu jako „narodowych socjalistów”, wpisujące się w propagandę skrajnej lewicy skierowaną przeciwko Marszowi, jego organizatorom i uczestnikom

- napisali w oświadczeniu członkowie stowarzyszenia.

Członkowie stowarzyszenia zwrócili się równocześnie do pozostałych partii politycznych o uszanowanie regulaminu manifestacji w 2012 roku i nieeksponowanie emblematów i symboliki partyjnej podczas Marszu.

Jak co roku, ze swoimi znakami, transparentami i emblematami zapraszamy wszelkie organizacje społeczne, fundacje, stowarzyszenia, instytuty, media, związki itp.

- czytamy w oświadczeniu.

Stowarzyszenie dziękuje też wszystkim politykom i działaczom partyjnym, którzy w latach ubiegłych uszanowali wyżej wspomnianą zasadę.

Zapraszamy wszystkich, niezależnie od sympatii partyjnych, także w tym roku, w celu wspólnego manifestowania za narodową, niepodległą Rzeczpospolitą!

napisali organizatorzy Marszu Niepodległości.

ansa

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...