W poniedziałek, 20 sierpnia 2012 o godz. 9.30 w Sądzie Okręgowym w Warszawie Al. Solidarności 127 VIII Wydział Karny sala nr 403 odbędzie się posiedzenie Sądu w sprawie zażalenia na postanowienie prokuratury Rejonowej Warszawa - Śródmieście o odmowie wszczęcia śledztwa.

Stefan Niesiołowski nie tylko skierował pod moim adresem kilkakrotnie groźby karalne, że mi roztrzaska kamerę, ale także usiłował tę groźbę spełnić rzucając się i atakując mnie fizycznie - wbrew rozpowszechnianemu kłamstwu - co widać dokładnie na filmie - nie "odepchnął" kamery - ale zaatakował mnie podczas pełnienia przeze mnie obowiązków służbowych jako dziennikarza. Pod moim adresem w obecności swoich kolegów partyjnych obrzucał mnie obraźliwymi obelgami.

Uzasadnienie asesora Moniki Skowrońskiej o odmowie wszczęcia śledztwa w tej sprawie przejdzie chyba do historii jako jedno z większych kuriozów III RP. Nie wiem z czyich porad korzystała Pani prokurator która odmowę uzasadniła, że w trakcie całego zajścia ja nie okazywałam strachu. Pomijając absurd uzasadnienia stoi ono w sprzeczności z faktami, ponieważ jeszcze na miejscu zdarzenia prosiłam straż marszałkowską o wezwanie policji uzasadniając to obawą przed kolejną napaścią wobec faktu że poseł w dalszym ciągu przebywa na terenie sejmu, a jest niezwykle wzburzony co okazuje agresją fizyczną.


Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie złożyli Katarzyna Hejke i Tomasz Sakiewicz z "Niezależnego Wydawnictwa Polskiego" oraz poseł na Sejm RP Marcin Mastalerek.