Hezbollah gotów zgotować piekło Izraelowi

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
fot. PAP/EPA
fot. PAP/EPA

Przywódca Hezbollahu szejk Hasan Nasrallah obiecuje zgotować "piekło" mieszkańcom Izraela, jeśli ten zaatakuje Liban. Szef libańskiej milicji szyickiej zapowiedział, że jego ugrupowanie ma listę celów w Izraelu, które może zaatakować rakietami.

Mówię Izraelczykom, że jest pewna liczba celów, liczba wcale nie tak wielka, w którą precyzyjnie można trafić tymi niewieloma rakietami, jakie mamy

- powiedział Nasrallah w przemówieniu nadanym przez radio w dniu izraelskiego święta narodowego Jom Jeruszalaim.

Dzień Jerozolimy upamiętnia zwycięstwo Izraela w wojnie sześciodniowej i ustanowienie izraelskiej kontroli nad Starym Miastem w czerwcu 1967 roku.

Szef Hezbollahu dodał, że celów tych nie wymieni, a uderzenie w nie rakietami "zmieni życie setek tysięcy syjonistów w prawdziwe piekło i będzie można mówić o tysiącach zabitych w okupowanej Palestynie".

Do pogróżek ze strony wspieranego przez Iran Hezbollahu doszło w czasie, kiedy Izrael rozważa, czy zaatakować irańskie zakłady nuklearne. Iran jest podejrzewany przez Zachód o dążenie do wyprodukowania broni jądrowej.

PAP/JKUB

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych