Ziemkiewicz czyta obszerne fragmenty pozwu sądowego Adama Michnika. "Dzieła wielkie nie powinny się marnować w czeluściach sądowych magazynów"

Fot. Blogpress.pl
Fot. Blogpress.pl

Za: Blogpress.pl

Dzieła wielkie nie powinny się marnować w czeluściach sądowych magazynów, gdzie nikt do nich nie ma wglądu, gdzie one nie są upowszechnione

- powiedział Rafał Ziemkiewicz w klubie Ronina, po czym odczytał obszerne fragmenty pozwu sądowego, który Adam Michnik wystosował przeciwko niemu za publiczne stwierdzenie, iż „Adam Michnik terroryzuje swoich krytyków pozwami sądowymi.”

Dostawszy pozew od Adama Michnika za pośrednictwem pana mecenasa Rogowskiego - znana tu wielu osobom postać - postanowiłem się tym pozwem z Wami podzielić

- mówił dalej publicysta w krótkim wprowadzeniu do tej lektury.

Oczywiście nie całym, bo jest to 17 stron. Z dwóch przyczyn: po pierwsze z literackiej, bo to jest dzieło naprawdę, jak każdy zobaczy, o walorach, a po drugie też dla studentów prawa tego typu dziedzin, bo tu są wyznaczane pewne nowe standardy. Jak ktoś chce wiedzieć, jak się teraz pisze pozwy sądowe, to niech słucha. Bo to jest pozew, który sąd przyjął.

Polecamy! Naprawdę warto! Zwłaszcza w interpretacji Rafała Ziemkiewicza.

Relacja: Margotte i Bernard

 

Autor

e-prenumerata tygodnika Sieci 50% taniej + 3 audiobooki w prezencie! e-prenumerata tygodnika Sieci 50% taniej + 3 audiobooki w prezencie! e-prenumerata tygodnika Sieci 50% taniej + 3 audiobooki w prezencie!

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...