"Tygodnik Powszechny" po latach szyderstw z mediów broniących Kościoła, w tym z wPolityce.pl, przyznaje: jest "polowanie na księży"!

Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

Późno, bo późno, ale jednak - "Tygodnik Powszechny" przyznaje, że trwa w Polsce polowanie na księży. Trzeba było do tego wprawdzie całego chamstwa Tomasza Lisa, który z nieznaną wcześniej w mediach pasją zaatakował dotychczasowego swojego publicystę i zaczął się bawić jak komunistyczni agitatorzy w wymyślanie bzdur o księżach, ale jednak! Lepiej to niż wcale.

Przeczytaj opis bijatyki: Terlikowski, Hołownia i Lis, który obu wali cepem topornych obelg. Hołownia nagle zobaczył jakim szatanom tak długo wiernie służył?

I oto na okładce najnowszego numeru krakowskiego pisma (jeszcze niedawno drukowało znanego z wulgarnych ataków na Kościół Cezarego Michalskiego ze skrajnie lewicowej "Krytyki Politycznej") czytamy tytuł:

Polowanie na księdza

A więc jest polowanie na księży! Jak rozumiemy, zaczęło się ono dopiero z atakiem na Hołownię, co dziwne i nieprawdziwe, no, ale jest. Opisujemy to polowanie skrajnej lewicy medialnej, dominującej coraz bardziej, od wielu miesięcy. Więc cieszy obecna zgoda.

Czekamy teraz z drżeniem na cały numer pisma, zwłaszcza na felietony Mariana Stali, niezmordowanego w wyszydzaniu prasy katolickiej, a na razie zacytujmy Ojca Macieja Ziembę. Opis tekstu został nadesłany naszej redakcji przez "Tygodnik Powszechny". Zwraca uwagę próba zbudowania symetrii (skrajni katole i skrajni lewacy) ale wybaczamy, bo to już ostatnie akty tej postawy, która przegrała nie dlatego, że nie ma miejsca po środku, ale dlatego iż stroną agresywną nie jest prawica - jest nią lewica i media.

Tygodnik Powszechny: Panmaglizm [Maciej Zięba OP]

Ci, którzy nie chcą zamykać Kościoła w oblężonej twierdzy, stali się głównym obiektem ataków zarówno przedstawicieli „obozu postępu”, jak i obozu „integrystów”. Ostatnio za wygłoszenie kilku prawd oczywistych zaatakowany został Szymon Hołownia – pisze Maciej Zięba OP w artykule „Panmaglizm”.

Tekst nawiązuje do głośnej w mediach sprawy zerwania przez publicystę współpracy z „Newsweekiem” z powodu zamieszczenia przez ten tygodnik nierzetelnego zdaniem Hołowni reportażu o księżach mających dzieci. Redaktor Naczelny Newsweeka Tomasz Lis w bezpardonowym ataku na Hołownię napisał m.in.: „W czasach ostrych podziałów i ostrej walki bycie pomiędzy i pośrodku częściej niż znakiem racjonalizmu jest znakiem asekuranctwa i oportunizmu”.

W zamieszczonej do artykułu o. Zięby nocie redakcja „TP” zauważa: Jesteśmy przekonani, że bijąca z tego ostatniego zdania postawa – choć leżąca w interesie medialnych reprezentacji obu stron polskiej wojny ideologicznej – jest fałszywa zarówno moralnie, jak intelektualnie. Dlatego poprosiliśmy o. Macieja Ziębę – byłego prowincjała polskich dominikanów, specjalistę od nauki społecznej Kościoła, a przede wszystkim jednego z najważniejszych publicystów biorących udział w debacie podczas „zimnej wojny religijnej” lat 90. XX wieku – o skierowanie dyskusji na racjonalne tory. Świat nie jest czarno-biały, nawet jeśli rzecznicy „obozu postępu” oraz „katoliccy integryści” bardzo by tego chcieli.

gim

Autor

Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie
W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...