Uwaga! Nie przegap - dziś o 22.10 w TV Trwam wykład prof. Andrzeja Zybertowicza. Kup WAŻNĄ książkę profesora!

Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

Dzisiaj (20.7.2012) telewizja Trwam o godz. 22.10 nada kolejny wykład cyklu: „Dziennikarz-miedzy prawda a kłamstwem”.

Tym razem można wysłuchać prof. Andrzeja Zybertowicza.

Serdecznie zachęcamy. Profesor Zybertowicz to jeden z najbardziej cenionych socjologów i komentatorów, nie boi się mówić prawdy. Także tej, która zmusza do autorefleksji obóz konserwatywny.Ostatnio wydał książkę "
Pociąg do Polski. Polska do pociągu".

Oto jej krótki opis:

Początek XXI wieku. Zapętlona lustracja. Podmiotowość Polaków ograniczona do konsumpcji. Zwodnicza dyktatura normalności. „Nie ma nawet cienia Układu”. Nakaz utrzymywania bezmyślności. Polska przed i po 10/04. Potępienie dociekliwości. „Agentura wpływu to byt fikcyjny”. Demontaż polskości. Rywinland zmienia się w Tuskokraj - czyli wolność słowa dla Michnikowszczyzny.

Andrzej Zybertowicz. Badacz społeczny. Z niejakim zdziwieniem dowiedział się kim ma być, gdy w połowie pierwszej dekady obecnego stulecia, nieznani Rodacy podchodząc do niego na ulicy mówili: „Gdy Pana słucham, czuję, że jestem Polsce”.

Od tamtego czasu, walcząc ze swymi słabościami, buduje w sobie polskość. Nie wystarczy czuć. Nie wystarczy rozmyślać. Potrzebny jest mit i potrzebna jest analiza. Polskości nie można tworzyć samemu – zatem Zybertowicz rozmawia, pisze, spotyka się. Doradza. Wkurza się. Próbuje inspirować. Wykłada. Szuka.

Myślę, że "Pociąg do Polski – Polskę do pociągu" można czytać i „na wyrywki”, i jako szersze partie. Osobom mającym ochotę na lekturę całości za jednym razem polecam zabranie książki do pociągu. Minister infrastruktury nadzorujący koleje w Polsce, pan Cezary Grabarczyk z PO bardzo stara się, by podróże trwały na tyle długo, by czasu na lekturę nie brakowało - Andrzej Zybertowicz

KSIĄŻKĘ MOŻNA KUPIĆ, SZYBKO I SPRAWNIE, W KSIĘGARNI XLM.PL. Polecamy!

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...