Woodstock - festiwal konserwujący III RP. Gośćmi Owsiaka będą m.in. prezydent Komorowski, redaktor Paradowska oraz bp Pieronek

Monika Olejnik na przystanku Woodstock w 2006 roku. Fot. wosp.org.pl
Monika Olejnik na przystanku Woodstock w 2006 roku. Fot. wosp.org.pl

Jerzy Owsiak kontynuuje promocję wśród młodzieży swojej wizji Polski i świata. Zaproszenia do tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych działającej przy przystanku Woodstock przyjęli Bronisław Komorowski i Joachim Gauck. Prezydenci Polski i Niemiec wezmą udział w oficjalnym otwarciu imprezy. Z młodzieżą przybyłą na jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce spotkają się także m.in. Janina Paradowska z "Polityki" oraz bp Tadeusz Pieronek.

Możemy być pewni, że zaproszeni przez Jerzego Owsiaka opowiedzą młodym ludziom o tym, w jak pięknym kraju żyjemy, jak bardzo i czym zaczadzony jest polski episkopat, a także kto jest największym zagrożeniem dla naszego państwa. Wpisuje się to zresztą w tradycję festiwalu, gdzie oprócz rockowych koncertów można posłuchać wynurzeń wielu znanych postaci z życia III RP. W poprzednich latach gośćmi przystanku Woodstock byli m.in. Lech Wałęsa, Jacek Żakowski, Kazimiera Szczuka, Monika Olejnik oraz wielu innych publicystów, artystów i literatów liberalno-lewicowej strony dyskursu w Polsce.

Prezydent Komorowski uświetni zatem festiwal organizowany przez Jerzego Owsiaka. Szkoda, że nie wystarczyło mu czasu, gdy w połowie lipca odsłonięto wspólny pomnik prezydenta Reagana i papieża Jana Pawła II. Prezydent, mimo, że był w tym samym dniu w pobliskim Narodowym Centrum Żeglarstwa, nie przybył na gdańską uroczystość zorganizowaną przez Stowarzyszenie Godność. Rozumiemy jednak priorytety kancelarii głowy państwa.

Woodstock odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

mf, PAP

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych