Ujawniam pełną wersję ocenzurowanego i jednego z najbardziej skrywanych przez Rząd Donalda Tuska dokumentów - Planu Finansowego Krajowego Funduszu Drogowego

fot. PAP/Jacek Turczyk
fot. PAP/Jacek Turczyk

Z satysfakcją informuję, iż doprowadziłem do upublicznienia po raz pierwszy od 2010 roku jednego z najbardziej skrywanych dokumentów rządowych jakim jest od tego okresu czasu Plan Finansowy Krajowego Funduszu Drogowego (KFD).

Jako bezprecedensową oceniam odmowę Ministra Transportu udostępnienia danych dotyczących wydatków KFD z tytułu tak zwanej opłaty za dostępność oraz zdarzeń odszkodowawczych dla prywatnych spółek.

Dla Rządu Premiera Donalda Tuska wydatek KFD w 2012 roku w kwocie 1.382,6 mln złotych (słownie JEDEN MILIARD TRZYSTA OSIEMDZIESIĄT DWA MILIONY SZEŚĆSET TYSIĘCY ZŁOTYCH) z podziałem na poszczególne spółki, to wydatek tajny i nie może on zostać udostępniony polskiej opinii publicznej.

W tej sprawie odbędzie się wspólne posiedzenie sejmowych komisji finansów publicznych oraz infrastruktury aby uzyskać odpowiedzi na najbardziej podstawowe pytania związane z dramatycznie narastającą nierównowagą finansową KFD którego zadłużenie na koniec bieżącego roku planowane jest w wysokości 43.934.646,41 tysiąca złotych – to jest prawie CZTERDZIEŚCI CZTERY MILIARDY ZŁOTYCH.

Mając na uwadze:

- respektowanie zasady pełnej jawności wydatków publicznych - Krajowych Fundusz Drogowy jest po budżecie państwa największym funduszem

- obowiązki wynikające z wypełniania mandatu poselskiego

- I potrzebę demokratycznej kontroli władzy publicznej,

publikuję:

1. Po raz pierwszy w Polsce w całości pełny tekst Planu Finansowego KFD na 2012 r.

2. Dodatkowo rozesłane przez Ministra Transportu posłom komisji finansów publicznych oraz komisji infrastruktury plan KFD na 2012 r. z wykreślonymi fragmentami, które władza zamierzała ukryć przed dostępem osób trzecich.

CZYTAJ: Ujawniamy: Polska przekroczyła drugi próg ostrożnościowy. Zadłużenie publiczne może wynosić już nawet 56,3%!

kim

Autor

Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.