"Jako katolicy często jesteśmy przygnębieni doniesieniami takich tygodników jak «Spiegel», «Focus» czy innych mediów w Niemczech"

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
Fot. PAP/EPA
Fot. PAP/EPA

Akcja wysyłania pocztówek solidarności z Benedyktem XVI rozpoczęła się Niemczech. Jej inicjatorem jest powstała dwa lata temu grupa „Niemcy za papieżem”. Wierni mogą okazać w ten sposób swoją solidarność z Ojcem Świętym, szczególnie teraz, w związku z tak zwaną aferą „Vatileaks”.

Wiceprzewodniczący akcji Bernhard Luthe powiedział w rozmowie z Radiem Watykańskim, że w ciągu kilku dni zamówiono ponad dwa tysiące pocztówek.

Wyjaśnił, że do takiej akcji sprowokowały same niemieckie media, które - jego zdaniem - o sprawie przecieków w watykańskich strukturach donoszą nieobiektywnie i niesprawiedliwie:

Jako katolicy często jesteśmy przygnębieni doniesieniami takich tygodników jak «Spiegel», «Focus» czy innych mainstreamowych mediów w Niemczech. Po takich publikacjach chciałoby się zareagować wręcz z wściekłością, ale cierpliwość, której oczekujemy dla nas od Boga, powinniśmy okazać również tym dziennikarzom. Tutaj Ojciec Święty jest dla nas genialnym przykładem

– zauważył wiceprzewodniczący akcji „Niemcy za papieżem”.

Dodał, że prawdziwe przesłanie Benedykta XVI w medialnych doniesieniach często jest pomijane. Dlatego akcja solidarności "Deutschland pro Papa" postanowiła – po raz kolejny – wyrazić solidarność z papieżem i zapewnić go o modlitwach niemieckich katolików. Oprócz pocztówek drukowanych zainteresowani mogą pobrać je na stronie internetowej akcji.

Dwa lata temu działalność „Deutschland pro Papa” poparło wiele parafii, ruchów i portali katolickich, a w Monachium i Kolonii w ulicznych manifestacjach na rzecz papieża wzięło udział kilkanaście tysięcy osób.

Na zdjęciu: Dzisiejsza audiencja generalna na Placu Świętego Piotra w Rzymie.

gim, KAI

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych