Sierakowski w „Tygodniku Powszechnym”: "Lewica jest nieodrodnym dzieckiem chrześcijaństwa"
Redaktor naczelny lewackiej „Krytyki Politycznej” mówi, że lewica jest nieodrodnym dzieckiem chrześcijaństwa i przekonuje, że trzeba budować „Królestwo Boże na ziemi”.
„... chrześcijaństwo czy w ogóle religia stają się coraz ważniejsze dla nas, a z pewnością dla mnie”-
przekonuje twórca „KP”. Sierakowski jako przykład tego, że lewica i chrześcijaństwo mają wiele wspólnego podaje wypowiedzi księży i zwykłych katolików, których argumentacja nie brzmi, że "to Bóg tak chce", ale że "to jest dobre dla społeczeństwa". Jego zdaniem w tym sensie sekularyzacja objęła całość katolicyzmu, łącznie z katolicyzmem polskim". Twórca „nowej lewicy” dodaje, że w Kościele odrzuca go dyktowanie publicznych reguł postępowania oraz hipokryzja, przy kompletnym braku zainteresowania tym, co się dzieje wewnątrz, oraz antyintelektualizm.
"Brakuje w niej etosu i logosu" –
mówi o hierarchii katolickiej guru młodej lewicy.
Słowa Sierakowskiego i wywiad z nim w katolickim tygodniku ostro komentuje Tomasz Terlikowski z fronda.pl.
„Dziennikarz katolickiego pisma nie pyta o poliamorię (czyli seks w układach zbiorowych, który promowała „KP”), nie ma chęci rozmawiać o nieustanny wzywaniu do zabijania nienarodzonych, jakie powraca jak mantra na łamach tegoż periodyku. Nie zastanawia go nawet kwestia promocji homoseksualizmu i związków gejowskich... To są tematy, których w wywiadzie nie uświadczysz. Jakby ich nie było. Jakby „Krytyka Polityczna” zajmowała się wyłącznie walką o sprawiedliwość społeczną, i budowę „królestwa Bożego na ziemi” (to też cytat)”
pisze publicysta.
Ł.A/Tygodnik Powszechny/fronda.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/132986-sierakowski-w-tygodniku-powszechnym-lewica-jest-nieodrodnym-dzieckiem-chrzescijanstwa
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.