Iran pozwie firmę Google za brak Zatoki Perskiej na mapie

Fot. mapy Google
Fot. mapy Google

Ministerstwo spraw zagranicznych Iranu oznajmiło, że pozwie do sądu internetowego giganta, firmę Google, za to, że w jej serwisie Google Maps akwen między Iranem a Półwyspem Arabskim nie ma nazwy.

Jeśli Google nie przywróci temu obszarowi nazwy Zatoka Perska, narazi się na "poważne straty" - ostrzegł rzecznik irańskiego MSZ Ramin Mehmanparast.

Według półoficjalnej agencji Mehr, która powołuje się na Mehmanparasta, władze w Teheranie już wcześniej groziły krokami prawnymi w tej sprawie.

Wzbudzający kontrowersje akwen w niektórych państwach arabskich określany jest jako Zatoka Arabska, a w większości państw na świecie oraz w Iranie jako Zatoka Perska.

Iran przyjął oficjalnie obecną nazwę w latach 30. ubiegłego wieku, wcześniej kraj nosił nazwę Persja.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Autor

Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych