Beata Sawicka: K… mać, tyle mam układów teraz wypracowanych. Biznes na służbie zdrowia będzie robiony

Fot. PAP  / Bartłomiej Zborowski
Fot. PAP / Bartłomiej Zborowski

Sąd okręgowy w Warszawie skazał dziś byłą posłankę Platformy Obywatelskiej Beatę Sawicką na 3 lata więzienia za przyjęcie łapówki. To finał znanej sprawy korupcyjnej sprzed prawie pięciu lat.

Cała Polska mogła wówczas obejrzeć film jak Beata Sawicka, ówczesna posłanka Platformy Obywatelskiej, na ławeczce, w parku obok sejmu, bierze pięćdziesiąt tysięcy złotych łapówki. Drugą część łapówki, kolejne pięćdziesiąt tysięcy wzięła kilka dni później. W zamian za łapówkę posłanka PO miała pomóc w ustawieniu przetargu. Pamiętamy wyreżyserowane wówczas przedstawienie ze łzami i omdlewaniem posłanki PO.

Tym razem nie pomogły bajeczki o uwiedzionej, skrzywdzonej kobiecie. Sąd nie dał się też nabrać na tanie triki w postaci kobiecych łez. Były efektowne, ale tym razem nie efektywne. Choć na te łzy w 2007 roku nabrało się wielu Polaków, to w sądzie ich skuteczność okazała się zerowa. Zatriumfowało prawo.

Po kilku latach od tamtych wydarzeń warto przypomnieć fragmenty rozmów Beaty Sawickiej zarejestrowanych przez CBA. Wynika z nich, że Beata Sawicka nie jest słabą, bezbronną, skrzywdzoną  kobietą, ale wyrachowanym, butnym, wiedzącym czego chce tzn. chce łapówki, politykiem Platformy Obywatelskiej. Poniżej tylko kilka z tych cytatów.

K… mać, tyle mam układów teraz wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłby, gdybyśmy my wzięli władzę.

 

Zgadza się tylko wiesz mieć biznes, otwierajcie jak coś tutaj w Warszawie, zgram wam taką pakę ludzi, którą bym kierowała jak tra la la la, i biznes w Warszawie. I rezyduję tutaj, na stałe przeprowadzam się i koniec i kręcimy lód, co półtora tygodnia jestem w Sejmie

 

Jestem, pod względem politycznym, dla mojego ugrupowania i ważna i atrakcyjna z powodów politycznych, bo mówimy po prostu o dużej ilości głosów, czyli mocnym poparciu. I rozważają w tej chwili, czy będę startowała do Sejmu czy do Senatu

 

Mnie tam jest obojętne, równie dobrze mogę być panią senator, więcej czasu może być na biznes.

 

Powiem szczerze, że chciałabym to doprowadzić do końca, jeżeli coś z tego mielibyśmy oboje albo ty. Ale jeżeli jest tylko za friko, to to pieprzę.

 

Biznes na służbie zdrowia będzie robiony

 

Natomiast do tego typu spraw będzie pierwszy macher, frontmenka, partnerka z mojej grupy, a dzisiejsza (............)

 

Pamiętaj, pamiętaj ile ja ryzykuję (…)Widzisz co robi CBA i cała reszta

Beata Sawicka nie przerwała korupcyjnego procederu, mimo, ze miała świadomość funkcjonowania CBA. Widać uznała, że dla pieniędzy opłaca się trochę ryzykować. Przeliczyła się.

Ten wyrok to sukces operacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego kierowanego przez Mariusza Kamińskiego. To sukces Tomasza Kaczmarka i innych funkcjonariuszy CBA. Ci wszyscy, którzy bezpardonowo ich atakowali powinni odszczekać swoje słowa i przeprosić. Przeproście panie i panowie Mariusza Kamińskiego i Tomasza Kaczmarka za oszczerstwa, kalumnie i kłamstwa.

Wśród tych, którzy dopuścił się bezpardonowych ataków był także minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, który funkcjonariuszy CBA nazwał „żigolakami”. Dziś pewnie te słowa chciałby wyprzeć ze swojej pamięci. A może i premier Donald Tusk uzna, że porównywanie Mariusza Kamińskiego i Jarosława Kaczyńskiego do osławionego szefa PRL-owskiej bezpieki generała Kiszczaka to przekroczenie norm. W końcu na jednym z pierwszych posiedzeń posłów i senatorów Platformy wybranych w 2007 roku kazał pokazać film z Beatą Sawicką w roli głównej, jako przestroga przed takim zachowaniem. W ten sposób przyznał rację CBA.

Jeszcze jedna ciekawa sprawa, która wyłania się z tych rozmów Sawickiej: kto był, a w zasadzie kto jest tą frontmenką z jej rozmów?

 

P.S. Dla zainteresowanych ciekawa relacja dziennikarza tvn 24 Andrzeja Morozowskiego nt. omdlewania posłanki PO. Warto zwrócić uwagę na fragment od 1 minuty 24 sekundy.

 

 

Autor

e-prenumerata tygodnika Sieci 50% taniej + 3 audiobooki w prezencie! e-prenumerata tygodnika Sieci 50% taniej + 3 audiobooki w prezencie! e-prenumerata tygodnika Sieci 50% taniej + 3 audiobooki w prezencie!

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...