Komunikat nr 4 głodujących we Wrocławiu w obronie polskiej szkoły. Coraz szerszy odzew

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź

Wczorajszy dzień obfitował też w wiele zdarzeń. Dzięki ulotkom i mediom o naszej akcji wie coraz więcej osób, co skutkuje odwiedzinami w naszej  siedzibie na Placu Solidarności mieszkańców miasta, od których zbieramy szczere wyrazy poparcia.

Znowuż napłynęły do nas listy z poparciem od różnych organizacji np. z Częstochowy stanowisko od Zarządu Głównego Antykomunistycznego Związku Więźniów Politycznych, w którym czytamy m.in. :

Sprzeciw wyrażony w Proteście jest sprzeciwem Polaków, Patriotów i wpisuje się w nasze ideały statutowe

Piękne słowa skierował też przewodniczący ZR Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność Franciszek Kopeć:

Ironią losu jest fakt, że dzisiaj, wydawać by się mogło, w wolnej Polsce ponownie musicie stawać w obronie tych samych wartości, o które walczyliście w tamtym tragicznym okresie naszej historii

Życzenia spłynęły też od Przewodniczącego KM Pracowników Oświaty w Górze Juliana Kospiczewicza. Specjalne Oświadczenie ws. protestu wydała też Sekcja Oświaty i Wychowania Regionu Gdańskiego z Wojciechem Książkiem i Bożeną Brauer. Podobnie utożsamia się z naszym protestem KZ NSZZ „Solidarność” przy Mamut Sp. zo.o. Wyrazy poparcia przekazali nam członkowie Akcji Katolickiej z Sobótki.

Wczoraj był 10 maja, a od dwóch lat patriotyczne środowiska wrocławskie organizują w tym dniu msze święte i marsze Pamięci Ofiar Smoleńska. W imieniu głodujących miałem okazję zabrać głos na wiecu kończącym marsz.

Po południu odbył się zapowiadany wcześniej konkurs młodych artystów Przemysława Pietrzkiewicza i Antoniego Kamiński. W ich programie były pieśni i piosenki - własne oraz wykonania znanych i nieznanych utworów o naszej, polskiej, tematyce i wrażliwości.

Obydwaj bardzo młodzi wykonawcy byli uczestnikami pamiętnego koncertu "Artyści o Smoleńsku". Przez całą widownię został bardzo entuzjastycznie przyjęty. W trakcie koncertu pojawili się goście z Tarnowskich Gór i Częstochowy: Ryszard Nikodem, Andrzej Jerzy Zimny, Zbigniew Bonarski i po raz drugi Witold Korona.

Wieczorem  Pan Marek Dyżewski najpierw występował w TV Trwam i Radiu Maryja, w „Rozmowach niedokończonych”, gdzie również prowadzący ojciec łączył się z nami. W trakcie audycji do rozmowy włączył się też o. dyr. Tadeusz Rydzyk, mówiąc o naszym proteście m.in.

To jest krzyk, którego nie da się zagłuszyć.

Wiele pięknych słów powiedział w trakcie audycji Pan Marek Dyżewski; warto zacytować jedno zdanie:

Jesteśmy ograbiani z prawa do tożsamości narodowej, dzisiaj musimy znowu bronić ducha.

10 maja 2012r. telefonicznie pozdrowienia i wyrazy wsparcia głodującym we Wrocławiu przekazała Jadwiga Chmielowska - uczestniczka głodówki w Tarnowskich Górach. Rozmawiano również o dalszych krokach ws polityki edukacyjnej w Polsce i planowanym na 19 maja br. pierwszym posiedzeniu organizacyjnym Społecznej Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Dzisiaj w piątym dniu naszego protestu do głodujących Marka Muszyńskiego, Eugeniusza Szumiejki i Janusza Wolniaka dołączył Radek Rozpendowski.

O 18.00 będzie można obejrzeć dokumentalny film Jolanty Krysowatej pt. "Nigdy nie wrócisz do domu". To historia marynarza Stefana Półrula skazanego w procesie stalinowskim na śmierć za działalność opozycyjną, straconego we Wrocławiu w 1953 roku, pogrzebanego bezimiennie na Osobowicach. W premierze filmu 03.03.2009 r. w Domu Spotkań z Historią w Warszawie uczestniczyła ś.p.Maria Kaczyńska a 3 maja 2009 roku ś.p. Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie Stefana Półrula.

Rzecznik głodujących
Janusz Wolniak
Wrocław 11.maja 2012

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych