Jarosław Gugała, dyrektor pionu informacji i publicystyki Grupy Polsat, nie będzie prowadzić ”Gościa Wydarzeń” w stacji Polsat News. Szykuje nowy program - podaje serwis Press.pl. Potwierdzają się w ten sposób nasze wcześniejsze informacja.
To była wspólna decyzja moja i stacji. Przygotowuję nowy program i dlatego ograniczam inne zajęcia
– tłumaczy Press.pl Gugała, który pozostaje prowadzącym ”Wydarzenia”.
25 kwietnia ujawniliśmy, że Gugała nie poprowadzi już na antenie telewizji Polsat i Polsat News programu "Gość Wydarzeń". Jak ustaliliśmy, to decyzja ścisłego kierownictwa stacji po kolejnym wybuchu agresji jaki dziennikarz pokazał w rozmowie z politykiem Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem zdarzyło się to w czasie rozmowy z Joachimem Brudzińskim, trzy tygodnie temu. Gugała tak się zapędził w atakowaniu przedstawiciela PiS, że rozmowę przeciągnął o 23 minuty.
Nic do niego nie docierało, nie słuchał żadnych próśb z reżyserki by się opanował i by zakończył rozmowę, nie potrafił się opanować
- mówi nam osoba z Polsatu.
Gugała z zaciętą twarzą atakował Brudzińskiego za pamięć o Smoleńsku, a wątpliwości wobec oficjalnego śledztwa sprowadzał do "rozpylania helu" co nigdy nie pojawiło się jako poważna hipoteza w środowisku ekspertów niezależnych.
Wielokrotnie mówiliście o tym, tak jak o bombie termobarycznej
- twierdził Gugała.
To pan o tym mówi, nigdy o tym nie mówił Antoni Macierewicz. Mamy bombę ale złej woli z pana strony
- odpowiedział Brudziński.
Rzecznik prasowy Polsatu Tomasz Matwiejczuk pytany, czy decyzja o tym, że Gugała nie będzie prowadził "Gościa Wydarzeń", ma związek z agresywnym sposobem prowadzenia przez niego wywiadów z politykami Prawa i Sprawiedliwości, o czym napisał serwis wPolityce.pl, odpowiada Press.pl:
Nic o tym nie wiem.
Również Jarosław Gugała nie chce tych spekulacji komentować.
Teraz ”Gościa Wydarzeń” od poniedziałku do czwartku ma prowadzić Dorota Gawryluk, a w piątki Magda Sakowska.
gim, źródło: inf, własna, Press.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/131645-potwierdzaja-sie-nasze-informacje-jaroslaw-gugala-nie-poprowadzi-juz-goscia-wydarzen-w-polsacie
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.