Władze UW sprzeciwiły się Narodowej Majówce? Komunikat prasowy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

fot. ocenzurowany plakat
fot. ocenzurowany plakat
2 maja w klubie Hybrydy miała odbyć się patriotyczna majówka organizowana przez nasze Stowarzyszenie. Wynajęcie klubu na komercyjnych zasadach zostało uzgodnione z przedstawicielami Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego wiele tygodni wcześniej. W planie imprezy znajdowały się następujące wydarzenia:
- podsumowanie i omówienie prawnych aspektów akcji „Ściągamy flagi unijne z urzędów”, polegającej na pisaniu maili do przedstawicieli administracji publicznej z apelem, by 2 maja, w święto Flagi Rzeczpospolitej, na polskich urzędach wisiały wyłącznie flagi narodowe
- spotkanie z młodymi Polakami z Wileńszczyzny
- projekcja filmu „Niepodlegli”
- koncert zespołów: Zjednoczony Ursynów, No Smoki, Arkan Koalicja i Tadka z Firmy
Niestety, w piątek 27 kwietnia oznajmiono nam że, pomimo wcześniejszych uzgodnień, impreza 2 maja nie odbędzie się w „Hybrydach”. Jako powód podano planowane omówienie akcji skierowanej przeciwko obecności flag unijnych na budynkach polskiej administracji publicznej.
Uniwersytet Warszawski jako ideologiczne politbiuro?
Decyzję o wymówieniu lokalu, wypływającą najprawdopodobniej z nacisków idących od władz uczelni, uznajemy za skandaliczną. Uniwersytet (jak również jego agendy), powołany do służenia nauce, do odkrywania prawdy o otaczającej nas rzeczywistości w procesie badania i wolnej wymiany myśli, okazuje się być narzędziem służącym promocji wybranych ideologii.
Co sądzić o decyzyjnych gremiach najważniejszej uczelni stolicy naszego kraju, jeśli apel o szczególne uhonorowanie flagi narodowej w dniu poświęconego jej święta, wzbudza w gremiach decyzyjnych UW opór i jest przyczyną podjęcia decyzji o zablokowaniu patriotycznej imprezy?
Czy Uniwersytet Warszawski, na którym wciąż pracują naukowcy kojarzeni z pseudonauką opartą o marksizm-leninizm, stał się ponownie narzędziem krzewienia określonej ideologii, ideologii kosmopolityzmu czy, jak określił to prezydent Vaclav Klaus, europeizmu? Czy taka postawa ma jeszcze cokolwiek wspólnego z autentyczną troską o naukę, debatę publiczną, promocję samodzielnego myślenia?
Precz z lewacką cenzurą!
Pomimo wymówienia lokalu w ostatniej chwili, narodowa majówka odbędzie się. Zapraszamy wszystkich patriotów do udziału w niej, do świętowania Dnia Flagi Rzeczpospolitej i Dnia Łączności z Polakami za Granicą razem z Marszem Niepodległości – zaczynamy o godzinie 13:30 2 maja w Klubie „Park”, Al. Niepodległości 196. Do zobaczenia!
Profil akcji "Ściągamy flagi unijne z urzędów: https://www.facebook.com/events/103040069831324/

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...