Profesor Legutko ciężko obraził dostojna licealna młodzież, chcącą zdejmować krzyż, mówiąc o niej - rozwydrzeni smarkacze.
Za te straszne słowa sąd potraktował profesora Legutkę z cała surowością prawa, a wiadomość o wyroku na profesora media podały ramię w ramię z wiadomością o rozpoczęciu procesu Andresa Breivika. Jest zresztą pewien związek obu spraw, w końcu Breivik tez zaatakował młodzież.
Rozwydrzony smarkacz... mój Boże! Ile bym dał, żeby ktoś tak jeszcze w życiu na mnie powiedział. Mówcie mi tak! Wyzywajcie mnie tak, proszę!.
A byłem smarkaczem jeszcze długo po liceum. 36 lat miałem, gdy zasiadałem w Sądzie Najwyższym, tam dopiero byłem smarkacz! A nawet w NIK-u jakże było miło, gdy ludzie po kątach szeptali - 40-letni prezes w tak szacownej instytucji to przecież smarkacz.. .
Jeszcze w kadencji Europarlamentu 2004-2009 byłem jednym z młodszych polskich deputowanych, ale w obecnej, spośród 15 europosłów wybranych z listy PiS-u, starszy ode mnie jest już tylko profesor Legutko...
Wy młodzi jeszcze nie wiecie, że życie przetacza się wokół nas według tej zasady, że w miarę upływu lat coraz mniej jest tych, którzy mogliby mówić do ciebie - rozwydrzony smarkacz (choć to sądownie zabronione), a coraz więcej jest tych, którzy mówią o tobie - stary piernik...
Aż przychodzi taki czas, ze wokół ciebie są już tylko ci drudzy, a tych pierwszych nie ma wcale.
No bo kto dziś powie o mnie - smarkacz? Legutko tak nie powie, różni nas wiekowo ledwie parę lat. W polityce ostał się taki tylko jeden, który mógłby nazwać mnie smarkaczem - Bartoszewski, a gdyby jeszcze dodał - rozwydrzony - byłbym w siódmym niebie. Ale on nie mówi o mnie smarkacz, tylko bydło...
Te dywagacje rozwydrzonego starego piernika nie zmieniają jednak faktu, ze młodzież licealna powinna być traktowana z należnym jej wiekowi dostojeństwem i powagą. Zwłaszcza jeśli jest to młodzież politycznie wyrobiona i ideowo dojrzała to takich wyzwań jak zdejmowanie krzyży. Ta antykrzyżowa dojrzałość młodzieży spotkała się zresztą z podziwem i uznaniem sądu, wyrażonym w motywach wyroku..
Sąd, traktując profesora Legutkę z całą surowością prawą, nie tylko własną wszechmoc do kreowania wolności słowa okazał, ale też znakomicie stanął na wysokości ideologicznego zadania.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/130843-sad-stanal-na-wysokosci-ideologicznego-zadania
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.