Doradca prezydenta Komorowskiego prof. Roman Kuźniar był łaskaw dzisiaj w Radiu RMF FM określić PiS jako "pożytecznych idiotów" oraz stwierdzić, że "partia Jarosława Kaczyńskiego boi się Rosji, histeryzuje a Rosja właśnie tego chce, żeby sąsiedzi się jej bali. Stwierdził również, że działacze PiS "odgrywają taką rolę, jakiej oczekuje od nich Moskwa".
Cóż, diabeł ubrał się w ornat i na mszę dzwoni. Kuźniar przypomina kieszonkowca, który złapany na gorącym uczynku wyrywa się rycząc "łapaj złodzieja!". Akurat Kuźniar to ten facet, który w czasie agresji Rosji na Gruzję wypowiadał się publicznie - wtedy jeszcze jako "niezależny ekspert"- jako zdecydowany sojusznik Moskwy i medialny pogromca nieodpowiedzialnych polityków z Tbilisi. Dziś, w imieniu swego szefa, też znanego z- delikatnie mówiąc- wielu przyjaznych wobec Rosji i władzy w Rosji opinii gra na patriotycznym fortepianie odsądzając od czci i wiary tych, którzy ośmielają się mieć inny pogląd na bezczynność elit władzy w Polsce w sprawie Smoleńska niż te właśnie elity. Kuźniar obraża nie tylko PiS, ale tych, którzy chcą prawdy o 10 kwietnia. Obraża tak samo, jak kumpel jego pryncypała premier Tusk. Wszyscy oni wpisują się w starą tradycję w naszym kraju: obóz Targowicy oskarżał o narodową zdradę obóz Konfederacji Barskiej i insurekcjonistów.
Skończę, jak zacząłem: diabeł ubrał się w ornat. Nieładnie, panie Kuźniar, nieładnie, wręcz obrzydliwie. I proszę nie pluć pod wiatr, bo skutki są opłakane.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/130811-kuzniar-ubral-sie-w-ornat
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.