S. Nowak o sypiących się kłamstwach ws. Smoleńska: jak ktoś chce i ma złą wolę, to doszuka się i źdźbła trawy w oku

Fot. PAP / Tomasz Gzell
Fot. PAP / Tomasz Gzell

Minister od przekładania terminów otwarcia dróg Sławomir Nowak już nie opowiada, że Donald Tusk jest geniuszem dotknięty bożym palcem. Tym razem o premierze rugającym w piątek opozycję za domaganie się prawdy o katastrofie powiedział w RMF FM:

Bardzo dobre wystąpienie. Najwyższy czas, że taki głos rozsądku, a jednocześnie taki otrzeźwiający padł z naszej strony.

Na zarzuty dotyczące rządu i m.in. przygotowania do rozmów z Rosjanami, przebiegu śledztwa, opowieściach o przekopywaniu terenu na metr w głąb, o doskonałych sekcjach zwłok i doskonałej współpracy z rosyjskimi lekarzami mówi tak:

Oczywiście, jak ktoś chce i ma złą wolę, to doszuka się i źdźbła trawy w oku, prawda. Natomiast jasne, że w tej sprawie nie wszystko idzie tak, jak byśmy sobie życzyli.

I jeszcze jedna wypowiedź dotycząca Smoleńska w kontekście ostrej piątkowej debaty:

To jest parlament. Jeżeli ktoś w ten sposób wychodzi i w ten sposób zarzuca polskiemu rządowi zdradę, jeżeli ktoś wysyła adresy do Rosji, żeby się pochyliła nad polskimi sprawami, to jest ohydne i przypomina najgorsze wzorce z historii.

A grzebanie w aktach IPN na zlecenie wojskowej prokuratury, by znaleźć jakieś haki dla Rosjan na rodziny pilotów, to dla pana ministra zapewne wzorce najwspanialsze…

Na nieszczęście Nowaka, poza Smoleńskiem, rozmowa dotyczyła też tego, czym minister się zajmuje, czyli budową dróg.

Sławomir Nowak: - Ja bardzo uczciwie i otwarcie mówię od pierwszego dnia swojego urzędowania, że ze 100 procent budowanych dróg krajowych, autostrad 80 zakończonych będzie w terminie...

RMF: - A ten słynny odcinek Warszawa-Łódź?

SN: - ... część, około 20 procent pozostaje pewnym problemem. I z pewnymi opóźnieniami, też nie bez racji wykonawców, ale i nie bez naszej racji, te terminy ulegną opóźnieniu.

RMF: - Dzisiaj jest tak, że to koniec marzeń o tej autostradzie, czy pan się jeszcze łudzi?

SN: - Nie, ja powiedziałem bardzo wyraźnie, że na koniec kwietnia, na początku maja taki komunikat wystosujemy. Walczymy...ja byłem wczoraj na A2, byłem na A1...

(…)

Plany transportowe alternatywne w stosunku do połączenia między Strykowem a Warszawą są gotowe. Pojedziemy po starej "jedynce". Ale będę się starał...

(…)

naprawdę staramy się i zrobimy tak, że te wszystkie odcinki w odpowiedniej jakości zostaną skończone.

RMF: - Sławomir Nowak...kiedyś zostaną skończone... :

SN: - Nie, zostaną skończone sierpień, najdalej wrzesień tego roku. Przejedziemy w całości...

RMF: - ...ale miały być na Euro, dziękuję bardzo.

SN: - Natomiast jeżeli będzie szansa to oczywiście przejedziemy na Euro odcinkiem między Strykowem a Warszawą.

No to powiedzmy to sobie otwarcie: szansy nie będzie.

znp

S. Nowak o sypiących się kłamstwach ws. Smoleńska: jak ktoś chce i ma złą wolę, to doszuka się i źdźbła trawy w oku

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych