Już jest! Prof. Jan Żaryn zaprasza do kupna i lektury nowego miesięcznika "Na poważnie". Pisma o Polsce, historii i kulturze

Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

„Na Poważnie” – to nowy miesięcznik o Polsce, naszej historii i  kulturze. Autorami tekstów są znani i cenieni w swoich środowiskach m.in. publicyści, historycy i historycy sztuki, osoby znające swój warsztat, a jednocześnie piszące językiem przystępnym, o sprawach arcyciekawych. Bliskie są nam poglądy konserwatywne i katolicko-narodowe. Jesteśmy Polakami i kochamy nasz kraj, ludzi tu żyjących, i tych, którzy odeszli. Łączymy się także z dziedzictwem pokoleń pozostawionym na Kresach oraz w rozproszeniu – na wychodźstwie.

Tam wszędzie była i jest Polska. W podwójnym (1/2) numerze pisma liczącym blisko 140 stron (prawie książka!) każdy z czytelników może znaleźć coś dla siebie: ciekawego, ba! niezwykłego.  Rozmowa z dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską o znaczeniu wolności; cykl artykułów o wertykalnej edukacji i wychowaniu młodzieży, w tym prof. Aleksandra Nalaskowskiego; znamienity szkic o polskiej tradycji demokracji XVI- wiecznej, jakże ważny w obliczu obecnego kryzysu obywatelskich postaw, pióra prof. Jana Dzięgielewskiego; zapraszamy także na strony poświecone tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2012, w tym do lektury rozmowy redakcji z ks. Bogdanem Bartołdem, proboszczem katedry świętojańskiej w Warszawie, gdzie od dwóch lat co miesiąc modlimy się za naszych współczesnych bohaterów. Do dziś nie wiemy, w jakich okolicznościach zginęli! A przecież, mamy prawo sięgać do prawdy! Okres świąt Zmartwychwstania Pańskiego, to czas na rodzinne spotkania, a także chwilę zadumy. Mamy nadzieję, ze pomogą Państwu w tej zadumie szkic ks. Jana Sochonia, czy też wielkanocne rozważania o. Fabiana Błaszkiewicza. To tylko niektóre propozycje. Proszę sprawdzić!

Nasz miesięcznik cieszy oczy swą przepiękną szatą graficzną. Wielka w tym zasługa historyków sztuki, którzy swe świetne teksty o EL Greco w Polsce (Iza Galicka), czy Witebsku (Wojciech Boberski), wzbogacają obrazami przedniej miary. Ścigają się z mistrzami pędzla, nasi rysownicy Andrzej Krauze, czy też Rafał Zawistowski, a także wirtuozi fotografii Erazm Ciołek, Piotr Życieński i Jerzy Dąbrowski.

Spotkanie promujące miesięcznik będzie miało miejsce 12 kwietnia br. o godz. 12.00 w Domu Dziennikarza w Warszawie, sala klubowa „Cudzysłów” na I piętrze.

Zapraszam do czytania i oglądania

Jan Żaryn (redaktor naczelny) wraz z Zespołem

Pismo ma 136 stron w pełnym kolorze, jest wydane na dobrym papierze, z twardą okładką,w  umiarkowanej cenie. Można je KUPIĆ w salonikach prasowych (z wyjątkiem tych należących do firmy "Kolporter") oraz TU, W NASZYM SKLEPIE.

ZAPRASZAMY!

To, czy wolne media będą się rozwijały, zależy teraz od Państwa.

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...