Arłukowicz zaprzecza, że to w wyniku jego decyzji prof. Baden nie mógł wziąć udziału w seksji zwłok Przemysława Gosiewskiego

fot. PAP / J. Turczyk
fot. PAP / J. Turczyk

Minister Arłukowicz zaprzecza, jakoby sprzeciwił się, by przy ponownej sekcji zwłok Przemysław Gosiewskiego asystował amerykański patomorfolog profesor Michael Baden.

Odpowiedzialność za odmowne rozpatrzenie wniosku Małgorzaty Gosiewskiej obciążył go minister Gowin.

To była suwerenna decyzja ministra Arłukowicza. Zresztą, uzasadniona przez niego na posiedzeniu rządu

- mówił wczoraj na antenie tvn24.

Dziś na antenie radiowej Trójki, minister Arłukowicz w taki oto sposób wyjaśniał sprawę:

15 marca zadzwonił do mnie pan poseł Macierewicz prosząc o to aby zgodzić się, aby sekcja zwłok mogła zostać przeprowadzona w Akademii Medycznej we Wrocławiu. Oczywiście powiedziałem, że takich spraw nie można załatwić przez telefon. Tego samego dnia z pismem zwróciła się pani Gosiewska z prośbą - tutaj cytuję dokładnie - na "użycie tej sali" w Akademii Medycznej we Wrocławiu do przeprowadzenia sekcji zwłok. Ja odpowiedziałem zgodnie z prawdą i prawem, że minister zdrowia nie ma kompetencji aby wnikać w to w jaki sposób udostępnia swoje sale Akademia Medyczna. Tylko tyle w tej sprawie wymienialiśmy korespondencji.

- powiedział, dodając, że

minister nie ma kompetencji do tego, aby wynajmować salę Akademii Medycznej.

Wczoraj minister Gowin oświadczył jednak, że na posiedzeniu rządu Arłukowicz przekonywał, iż profesor Baden nie powinien asystować przy sekcji.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zaprzeczył, jakoby sprzeciwił się, by przy ponownej sekcji zwłok Przemysław Gosiewskiego asystował amerykański patomorfolog profesor Michael Baden. Gość Salonu Politycznego Trójki powiedział, że poseł Antoni Macierewicz i wdowa po pośle zwrócili się do niego, by sekcja mogła zostać przeprowadzona na Wrocławskiej Akademii Medycznej. Bartosz Arłukowicz powiedział, że takich decyzji nie podejmuje minister zdrowia, a sprawa ta jest w gestii uczelni.
Wczoraj minister sprawiedliwości Jarosław Gowin mówił, że postanowienie o niedopuszczeniu Michaela Badena do sekcji zwłok Przemysława Gosiewskiego to decyzja ministerstwa zdrowia i suwerenna- ministra Arłukowicza. Gowin powiedział, że na posiedzeniu rządu Arłukowicz przekonywał, iż profesor Baden nie powinien asystowac przy sekcji.
W ostatnim czasie Naczelna Prokuratura Wojskowa zdecydowała o ekshumacji ciał Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtyki. Rodziny chciałby, by wziął w nich udział Baden, który przeprowadzał m.in. powtórną sekcję zwłok Johna F. Kennedy'ego.

Autor

2 audiobooki w prezencie! Sprawdź 2 audiobooki w prezencie! Sprawdź 2 audiobooki w prezencie! Sprawdź
W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...