Apel do środowisk patriotycznych o wsparcie protestu głodowego

Apelujemy o moralne oraz czynne wsparcie protestu głodowego, który kontynuują (tym razem w Warszawie) działacze opozycji demokratycznej w obronie polskiej szkoły.

Jednym z jego inicjatorów jest Adam Borowski. Oprócz niego w głodówce biorą udział: Grzegorz Wysocki, Lech Ochnik, Mariusz Patey i Bogusław Olszewski.

Protestujący (i my wszyscy razem z nimi) nie zgadzamy się z arbitralnym rozporządzeniem MEN, które w praktyce ruguje historię z programu nauczania licealnego.

Domagamy się od pani minister Szumilas zawieszenia decyzji i natychmiastowego podjęcia poważnej debaty nad stanem i sposobami naprawy polskiej edukacji, debaty

z tymi środowiskami, które jeszcze rozumieją znaczenie słowa suwerenność, wspólnota narodowa i prawo jednostki - ucznia, którego wolność stanie się zagrożona, gdy starsze pokolenie pozbawi go polskiej tożsamości.

Współobywatelom, którzy jeszcze tego nie dostrzegli, należy uświadamiać, że edukacja jest najważniejszym, strategicznym frontem obecnej konfrontacji kulturowej, a metodyczne niszczenie polskiej szkoły, to niszczenie polskiego państwa. W myśl nowej podstawy programowej lekcje historii budujące fundament wspólnotowej i patriotycznej identyfikacji, ustąpią miejsca przedmiotowi łączącemu cechy kursów „Wiedzy o społeczeństwie” ze znanym nieco starszym uczniom – „Wychowaniem w rodzinie socjalistycznej”.

Protest jest prowadzony od piątku w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa przy ul. Marszałkowskiej 7 (między Pl. Zbawiciela a Pl. Unii Lubelskiej, wejście od ul. E. Zoli).

Potrzebne jest teraz zarówno jego maksymalne nagłośnienie (www, blogi, e-maile, ulotki), jak również zapewnienie mu "publicznej oprawy" na miejscu (ulotki, bannery, plakaty itd.)

Jedną z form poparcia, może być udział w prelekcjach "alternatywy edukacyjnej", organizowanych na miejscu siłami Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza, a także w  odbywających się tam koncertach bardów Solidarności.

Zapraszamy do SWS na koncerty, wykłady i wspólną modlitwę:

niedziela (1/2) godz. 20:00

Paweł Piekarczyk, koncert poparcia (piosenki przygotowane na nową płytę)

poniedziałek (2/4) godz. 18:00

prof. Jan Żaryn, Patriotyzm a świadomość historyczna Polaków

godz. 20:00, Leszek Czajkowski, koncert solidarności z protestem

wtorek (3/4) godz. 21:00*

Apel Jasnogórski i odmówienie Różańca wspólnie z protestującymi. Modlitwę poprowadzi ks. Stanisław Małkowski

środa (4/4) godz. 18:00

Teresa Bochwic, Rola mediów w kształtowaniu świadomości historycznej

 

* Przed wtorkową modlitwą w SWS, Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza zaprasza na godz. 18:00 do dolnej sali kościoła Wszystkich Świętych (Pl. Grzybowski, wejście od strony prezbiterium) na 9. wykład cyklu edukacji historycznej "My i Państwo" tym razem: prof. dr hab. Tadeusz Wolsza, Państwo na uchodźctwie.

Bezpośrednio po wykładzie przemieścimy się na miejsce protestu.

 

członkowie Konfederacji Środowisk Patriotycznych:

Stowarzyszenie 13 Grudnia (Sławomir Karpiński)

Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza  (Jan Żaryn)

Stowarzyszenie Solidarni 2010 (Ewa Stankiewicz)

Związek Żołnierzy NSZ (Artur Zawisza)

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...