Adam Kalita: o 13 zawieszenie protestu głodowego w obronie polskiej oświaty. To rezultat prośby kardynała Dziwisza

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź

Jeden z głodujących w Krakowie, Adam Kalita, poinformował w programie Jana Pospieszalskiego "Bliżej", że o 13 nastąpi zawieszenie protestu głodowego w obronie polskiej oświaty. To rezultat prośby kardynała Dziwisza, który dziś odwiedził protestujących.

Heroiczna głodówka w obronie nauczania historii trwa już 11 dni.

Adam Kalita powiedział:

Kardynał przybył ok. 18-ej. Pod długiej rozmowie poprosił nas, byśmy ten strajk przerwali. Dla dobra nas samych, ale także dla dobra naszej przyszłej działalności dla dobra nie tylko polskiej szkoły, ale także dla dobra Polski.

Po opuszczeniu nas przez kardynała doszliśmy do wniosku, że o godz. 13 zawiesimy protest głodowy.

Kardynał rozumie nasz protest, zresztą przed rozpoczęciem protestu byliśmy u ks. kardynała, więc cały czas czuliśmy jego wsparcie duchowe. No a teraz, w sytuacji gdy ks. kardynał, przed Wielkim Tygodniem, poprosił nas o to, żebyśmy ten protest zakończyli, uznaliśmy, że kardynałowi się nie odmawia.

Wcześniej na przerwanie głodówki nalegał lekarz, który badał dziś głodujących.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych