Beata Kempa rozmawiała z Donaldem Tuskiem o Telewizji Trwam. Rozmowa trwała godzinę

PAP/Paweł Supernak
PAP/Paweł Supernak

Posłanka SP Beata Kempa w poniedziałkowej rozmowie przekonywała premiera Donalda Tuska, że konieczne jest, by Telewizja Trwam dostała miejsce na multipleksie cyfrowym i że jest to kwestia wolności słowa oraz pluralizmu mediów. Posłanka ma nadzieję, że szef rządu pomoże rozwiązać problem.

Rzecznik rządu Paweł Graś poinformował PAP po spotkaniu, że godzinna rozmowa Tuska z Kempą dotyczyła głównie sytuacji związanej ze staraniami TV Trwam o przyznanie koncesji na multipleksie cyfrowym.

"Pani poseł przedstawiła argumentację na rzecz ponownego przeanalizowania przez KRRiT swoich decyzji w tej sprawie" - stwierdził Graś.

Posłanka Solidarnej Polski powiedziała po spotkaniu dziennikarzom, że jej rozmowa z premierem dotyczyła przede wszystkim kwestii poszanowania wolności słowa i pluralizmu mediów.

W jej ocenie, poprzez błędną i dyskryminującą decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która nie przyznała Telewizji Trwam koncesji na nadawanie na pierwszym multipleksie cyfrowym, wizerunek Polski w UE, a także na świecie jest narażony na szwank.

"Pan premier - myślę - że w tej chwili szuka możliwości, w jaki sposób zgodnie z przepisami prawa będzie mógł tej sprawie się przyjrzeć i zainterweniować. Mam nadzieję, że te możliwości znajdzie i pomoże ten problem rozwiązać. Jeśli tak nie będzie, to znaczy, że wpisze się w ten klimat takiej wojny religijnej i wojny z katolikami" - powiedziała Kempa.

Jak podkreśliła, wierzy w dobre i szczere intencje szefa rządu w tej sprawie.

Kempa zapewniła także, że jeśli Tusk nie pomoże rozwiązać problemu związanego z odmową przyznania koncesji Fundacji o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis, to będzie w tej sprawie "pukać do różnych drzwi", także do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

"Mam nadzieję, że pan prezydent również mnie przyjmie w imię wolności mediów w Polsce i wolności słowa, oraz w obronie równości i zakazu dyskryminacji" - powiedziała posłanka Solidarnej Polski.

Premier zaprosił Kempę na spotkanie do swojej kancelarii w wyniku listu, który posłanka do niego napisała i prośby, którą wyraziła bezpośrednio przy okazji niedawnego spotkania szefa rządu z klubem Solidarnej Polski na temat reformy emerytalnej. Ponieważ Tusk nie odniósł się wówczas do postulatów posłanki, Kempa pod koniec spotkania zapowiedziała, że będzie chciała umówić się z premierem na rozmowę na temat TV Trwam.

W proteście przeciwko nieprzyznaniu Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym w minioną niedzielę w Gdańsku, w Lublinie i w Białymstoku odbyły się manifestacje. Każda z nich zgromadziła po kilka, kilkanaście tysięcy osób. Następne planowane są m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

PAP/Sil

Komentarze

Liczba komentarzy: 0