Bartosz mówi o lekach refundowanych. Satyryczna strona internetowa. Szkoda, że ministerstwo nie wpadło na taki pomysł

fot. PAP
fot. PAP

www.bartoszmowi.pl to satyryczna strona internetowa. Na której jak przekonuje jej twórca po wpisaniu części nazwy leku pojawia się lista pasujących do kryteriów preparatów. Po wybraniu jednego na liście, w dymku dialogowym pojawia się informacja o refundacji, opakowaniu oraz wskazaniach do refundacji. I tak na przykład, gdy wpiszemy Viru-POS, maść do oczu, to pojawiają się słowa: według mnie jest odpłatny na 50% …czyli z pacjenta zdzieramy 16,21 PLN". Niżej zaś czytamy charakterystykę produktu leczniczego.

 A kiedy wpiszemy lek, który nie jest refundowany, jak na przykład witamina A, to pojawia się komentarz: „ Bartosz milczy: Jednoczesne zdziwienie i zakłopotanie w jego spojrzeniu daje Ci do zrozumienia, że jednak nie powinieneś był zadać tego pytania.”

Cała strona intrenetowa jest bardzo pomysłowa i zabawna.

Autor zaś pisze o sobie:

Jestem młodym lekarzem z Trójmiasta, z pasją do kardiologii, zamiłowaniem do programowania.

Ostatnie chaotyczne ruchy Ministerstwa Zdrowia, ciągłe zmiany zasad szkolenia, specjalizacji, rozliczania hospitalizacji i refundacji leków wprowadzają zamęt i w mojej opinii znacząco szkodzą pacjentom, odciągając od nich uwagę lekarza.

Wprowadzenie obowiązku wpisywania na recepcie stopnia refundacji, a w przypadku pomyłki - obciążenie lekarza finansową odpowiedzialnością za nieprawidłowe wypisanie recepty jest moim zdaniem błędnym posunięciem, które nie dość, że zbulwersowało środowisko lekarskie i aptekarskie to dodatkowo wywołało niepotrzebny "protest pieczątkowy", który komplikuje życie wszystkim, a pacjentom szczególnie. Ministerstwo umywa ręce od odpowiedzialności. Dlatego uważam, że minister, który skomplikował sprawę, powinien dostarczyć narzędzia, które ją rozwiążą.

- czytamy na stronie.

A z mojej strony mogę tylko napisać, że szkoda, iż pan minister tego nie zrobił. I nikt z ministerstwa nie wpadł na pomysł, jak w prosty i ciekawy sposób poinformować pacjentów o zmianach w liście leków refundowanych.

Autor

Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl Wspólnie brońmy Polski i prawdy! www.wesprzyj.wpolityce.pl

Komentarze

Liczba komentarzy: 4