Znany polityk Partii Republikańskiej zaczyna z impetem, ale jego kampania grzęźnie i imploduje. Komentatorzy go skreślają, ale ten niczym feniks z popiołów się podnosi i ostatecznie zwycięża. Brzmi znajomo?
To nie historia Newta Gingricha, ale...Johna McCaina,który w 2007 roku przebył drogę od pewniaka po pośmiewisko do zwycięzcy.
Gingrich, podobnie jak McCain był uważany za bardzo poważnego kandydata do nominacji GOP na samym starcie kampanii. Podobnie jak McCain, Gingrich po pewnym czasie został skreślony przez konkurentów i komentatorów. W pewnym momencie wakacji niemal cały sztab Gingricha zwolnił się z pracy.
Ale teraz Gingrich rośnie w sondażach. Podobnie jak z McCainem, znowu wszyscy się z nim liczą. A dziś pojawiło się badanie poparcia w kluczowym stanie New Hampshire. Gingrich uzyskuje 27%. Mitt Romney, do tej pory najpoważniejszy kandydat w New Hampshire, ma tylko 2 pp więcej.
Oczywiście to tylko jeden sondaż - jego wyniki nie uprawniają do bardzo kategorycznych wniosków. Gingrichowi pomagają debaty, których w tym sezonie jest bardzo dużo. A kolejna już we wtorek.
Źródło: NH Journal
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/122234-szokujacy-sondaz-w-usa-gingrich-jak-mccain-to-moze-byc-najwieksza-niespodzianka-tych-prawyborow
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.