W kawiarni Krytyki Politycznej "Nowy Wspaniały Świat" w Warszawie policja znalazła m.in. pałki, kastety, gaz łzawiący

www.tvn24.pl
www.tvn24.pl

Jak informuje TVN24.pl, w kawiarni Nowy Wspaniały Świat w Warszawie, gdzie mieści się siedziba "Krytyki Politycznej" w piątek policja znalazła m.in. pałki, kastety, gaz łzawiący. Poinformował o tym na antenie stacji rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski, zaznaczając, że nikt się do znaleziska nie przyznaje. Policja zapowiada sprawdzenie za pomocą monitoringu, do kogo należy arsenał.

To właśnie w kawiarni "Nowy Wspaniały Świat" ukryła się przed policją grupa lewicowych aktywistów z Niemiec z tzw. Antify.

Mieliśmy do czynienia z grupą osób, która nagle zaatakowała ludzi świętujących odzyskanie niepodległości. Wtedy nastąpiło podprowadzenie pododdziałów policji i zatrzymania. Część z tych obcokrajowców próbowała jeszcze schronić się na terenie jednego z lokali na Nowym Świecie. Tam później policjanci znaleźli pałki, kastety, gaz łzawiący. Teraz nikt się do nich oczywiście nie przyznaje - mówił Sokołowski w TVN24.

Jak wyjaśnił w rozmowie z tvn24.pl rzecznik warszawskiej policji Maciej Karczyński, narzędzia zostały zatrzymane, ponieważ chwilę wcześniej przy użyciu podobnych zaatakowano policjantów.

- Żmudne śledztwo przed nami. Będziemy analizowali nagrania, których mamy bardzo dużo, i jeśli rozpoznamy, że konkretna osoba atakowała nas przy ich użyciu, to będą one dowodami - powiedział.

Karczyński dodał, że tylko niektóre ze znalezionych przedmiotów są niezgodne z prawem - np. kastety.

W rozmowie z TVN24 od znaleziska odcina się "Krytyka Polityczna". Jak mówi jej przedstawiciel Michał Sutowski, broń w lokalu zostawiła grupa ludzi, która wbiegła do niego po incydencie na Nowym Świecie.

Autor

Wspieraj uczciwe, wolne, polskie media. Subskrybuj! Wspieraj uczciwe, wolne, polskie media. Subskrybuj! Wspieraj uczciwe, wolne, polskie media. Subskrybuj!
W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...