Książę William, drugi w kolejności do sukcesji brytyjskiego tronu, i jego małżonka Kate wybrali na swoją stałą siedzibę w Londynie dawny apartament siostry królowej, księżniczki Małgorzaty, w Pałacu Kensigton - podało w niedzielę biuro prasowe księcia.
Książę i księżna Cambridge wprowadzą się tam za dwa lata, po dużym remoncie instalacji grzewczej i elektrycznej.
Książę William mieszka obecnie z małżonką na północy Walii, a podczas pobytów w Londynie korzysta z mniejszego apartamentu w Kensington.
Pałac, przebudowany w stylu barokowego klasycyzmu przez słynnego angielskiego architekta Christophera Wrena, pełni rolę rezydencji królewskiej od końca XVII wieku.
Księżniczka Małgorzata mieszkała tam ponad 40 lat, do swojej śmierci w 2002 roku.
Pałac był od 1981 roku rezydencją księcia Walii Karola i księżnej Diany - rodziców Williama. Pozostał oficjalną siedzibą księżnej Diany aż do jej śmierci w 1997 roku.
PAP/Sil
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/121529-wielka-brytania-ksiaze-william-i-kate-wybrali-stala-siedzibe-dawny-apartament-siostry-krolowej-ksiezniczki-malgorzaty-w-palacu-kensigton
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.