Gowin: Kopacz marszałkiem, to już przesądzone. "Sam Schetyna zostanie wicepremierem. To dobra propozycja a nie wyrok śmierci"

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
PAP
PAP

"Ewa Kopacz jest niezwykle zaufanym współpracownikiem Tuska, daje gwarancję lojalnej współpracy"  - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Jarosław Gowin.

"Sam Schetyna zostanie wicepremierem. To dobra propozycja a nie wyrok śmierci" - przekonuje gość RMF FM.

"Schetyna myśli w kategoriach dobra Polski, więc pewnie propozycję przyjmie. Gdyby myślał w kategoriach interesu własnego, być może powinien się chwilowo schować" - dodaje Gowin. 

"Po spotkaniu z Komorowskim, Tusk zweryfikował swój plan. Nowy rząd będzie pewnie w grudniu" - uważa Gowin.

Kto szefem klubu? "Gdyby Schetyna nie wchodził do rządu, to pewnie on zostałby szefem klubu. Jeżeli nie Schetyna, to Tomczykiewicz lub Nowak. Nie przypuszczam, żeby szefem klubu chciał zostać Grabarczyk" - twierdzi gość Kontrwywiadu RMF FM. Czy Grabarczyk który uzyskał niski wynik wyborczy powinien się wycofać? "Czarek się podniesie" - zapewnia Gowin.

"Wbrew temu co się powszechnie uważa, to bardzo zdolny polityk" - podkreśla.

"Polska potrzebuje głębokich i dobrych zmian, ale Tusk reprezentuje generację polityków pragmatycznych, uważa że lepiej sprawdza się strategia małych kroków"  - uważa Gowin.

"Nie sądzę, żeby polityk, który wygrał sześć wyborów z rzędu, myślał o odejściu z polityki"  - odpowiada pytany czy wierzy w zapowiedzi premiera, że pełni tę funkcję po raz ostatni.

Więcej na www.rmf24.pl

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych