List otwarty w obronie obecnego kształtu redakcyjnego "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze". Zbieramy podpisy!

Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

List otwarty w obronie obecnego kształtu "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze"

Dziennik "Rzeczpospolita" i tygodnik "Uważam Rze" to tytuły prasowe pozytywnie wyróżniające się na polskim, generalnie  lewicowym,  rynku medialnym. Kierowane przez red. Pawła Lisickiego redakcje prezentują w sposób wiarygodny poglądy konserwatywno-liberalne. Sukces czytelniczy i rynkowy obu tytułów pokazuje, że są to bardzo ważne media dla dużej części polskiej opinii publicznej. Zmiana ich kształtu redakcyjnego byłaby poważnym ciosem dla pluralizmu w naszych mediach. Oznaczałaby też, że rynek medialny zostaje niemal całkowicie ujednolicony, co niewiele ma wspólnego ze zdrową demokracją w stylu zachodnim.


***

Szanowni Państwo, otrzymaliśmy poniższy list od grupy polskich intelektualistów, zaniepokojonych nieoficjalnymi informacjami o możliwej niestety pacyfikacji "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze", z prośbą o udostępnienie naszej skrzynki redakcyjnej, co niniejszym czynimy. Państwa poparcie, jeśli to możliwe (ale niekonieczne) z kilkoma zdaniami Państwa komentarza, prosimy nadsyłać na adres:

redakcja@wpolityce.pl

wpisując w tytule LIST OTWARTY. W imieniu inicjatorów dziękujemy. Prosimy też o pomoc w kolportażu niniejszego listu w mediach społecznościowych.

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...