W przerwach między wydarzeniami w kampanii obserwuję rynki finansowe i bardzo mi się nie podoba to co widzę. Mamy dramatyczne, największe od lat odpływy kapitału z funduszy rynków wschodzących i wszelkich funduszy podwyższonego ryzyka, większe niż po upadku Lehman Brothers. Być może rynki przygotowują się na efekt domina po bankructwie Grecji. Mamy zamieszanie wokół kilku banków w USA, według FT niektóre duże fundusze wycofują swoje depozyty z banku Morgan Stanley. Stawki CDS rosną, Włochy na aukcjach płącą coraz więcej za swoje obligacje, mimo interwencji EBC.
To wygląda naprawdę niedobrze. Wskazana jest wielka rozwaga w inwestowaniu oszczędności.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/119558-to-wyglada-naprawde-niedobrze-wskazana-jest-wielka-rozwaga-w-inwestowaniu-oszczednosci
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.