Marek Jurek poparł prof. Jana Żaryna w wyborach do Senatu

Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek publicznie udzielił w sobotę w Iławie (warmińsko-mazurskie) poparcia związanemu z IPN prof. Janowi Żarynowi, który z ramienia PiS stara się o mandat senatorski w okręgu nr 85 w woj. warmińsko-mazurskim.

Marek Jurek powiedział PAP, że bez wahania udzielił poparcia prof. Janowi Żarynowi ponieważ jest to człowiek o "ponadpartyjnym autorytecie".

"Znam prof. Żaryna i wiem, że będzie dobrze reprezentował chrześcijan w Senacie. Jego walory osobiste, zaangażowanie w życie Kościoła dają też nadzieję na poprawę jakości i podniesienie autorytetu tej izby" - powiedział Marek Jurek. Dodał, że jego poparcie jest także "aktem osobistej przyjaźni" pomiędzy nim, a prof. Żarynem.

Profesor Żaryn w rozmowie z PAP powiedział, że bardzo sobie ceni wsparcie jego kandydatury przez Marka Jurka.

"Łączy nas bardzo wiele, jeśli chodzi o poglądy, nauka społeczna Kościoła jest dla nas obu drogowskazem. Nie ukrywałem i nie ukrywam, że w Senacie chciałbym reprezentować środowisko katolików, bo uważam, że powinni mieć w tej izbie swojego reprezentanta" - powiedział PAP Żaryn.

Przyznał, że to on zwrócił się do Marka Jurka o udzielnie mu poparcia. Zaznaczył, że stało się to jeszcze przed rejestracją list w PKW.

W okręgu wyborczym nr 85 Prawica Rzeczypospolitej nie wystawiła swoich kandydatów ani do Sejmu ani do Senatu.

W okręgu nr 85, obejmującym powiaty działdowski, iławski, nowomiejski i ostródzki o mandat senatora ubiegają się: obecny senator Stanisław Gorczyca (PO), historyk i b. pracownik IPN Jan Żaryn (PiS), wiceminister kultury Piotr Żuchowski (PSL), b. burmistrz Ostródy Jan Nosewicz (SLD) oraz przedsiębiorca z Lubawy Wincenty Szarmach (własny KW).

(PAP)

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.