W porannym programie TVP1 „Polityka przy kawie" posłowie PO i PiS Małgorzata Kidawa-Błońska i Mariusz Błaszczak wyrazili nadzieję, że przed wyborami parlamentarnymi odbędzie się debata liderów obu partii Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.
Posłowie dwóch największych partii skomentowali również wystąpienie Donalda Tuska w Parlamencie Europejskim. Szef Klubu PiS powiedział:
Premier Tusk mydli oczy w Sejmie w Polsce i w Parlamencie Europejskim.
Według niego przemówienie Tuska było „miałkie i pozbawione treści i konkretów".
Tusk nie odniósł się do problemów greckich, tylko mówił o Peryklesie.
– skwitował Błaszczak.
Według Małgorzaty Kidawy- Błońskiej podczas debaty zabrakło ze strony posłów PiS merytorycznej oceny wystąpienia premiera Tuska a eurodeputowani PiS „swoje własne kompleksy i frustracje wywlekali na forum Europarlamentu".
Według Kidawy Tusk odniósł się merytorycznie do problemu Grecji, „a każdy w wystąpieniu słyszy to, co chce". Jak dodała, poszczególne problemy są rozwiązywane w grupach roboczych, a nie na Forum Parlamentu.
Mariusz Błaszczak zapowiedział również, że listy PiS zostaną zamknięte, kiedy oficjalnie zostanie ogłoszony termin wyborów. Z kolei Małgorzata Kidawa powiedziała, ze listy PO są już praktycznie zamknięte i obecnie trwają jedynie ich drobne korekty.
Bar/AJ, źródło: tvp 1
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/115739-poslowie-po-i-pis-nie-wykluczaja-ze-podczas-kampanii-donald-tusk-i-jaroslaw-kaczynski-zmierza-sie-w-debacie-telewizyjnej
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.