Jarosław Sellin: "Do dwóch patologii TVP: upartyjnienia i komercjalizacji, Platforma dorzuciła trzecią - urządowienie"

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
Rys. Andrzej Krauze
Rys. Andrzej Krauze

- Widząc odrzucenie sprawozdania KRRiT, co może dać wybór nowej Rady, a w konsekwencji władz TVP, myślę jednak o próbie przejęcia całości władzy w mediach publicznych przez PO i PSL. A utwierdza mnie w tym niedawna decyzja ministra skarbu Adama Grada. Rząd uznał, że wszystkie wydatki powyżej 200 tys. zł z budżetu TVP muszą mieć zgodę ministra.

- Cieszę się, że "Super Express" to zauważa, bo zostało to niemal w ogóle przemilczane. Dziwię się, że inni w ogóle nie robią wokół tego awantury! Co by się działo, gdyby zrobił to minister z PiS?! Ta zmiana w statucie TVP jest czymś niebywałym! Oznacza to po prostu ingerencję polityka rządu w sprawy programowe! 200 tys. zł w TVP wydaje się niekiedy nawet na jednorazowe produkcje telewizyjne. Nie wspominając o cyklach czy serialach. To oznacza każdą istotną decyzję. Wyobraźmy sobie cykl filmów dokumentalnych, na przykład o historii najnowszej. I minister siedzi i decyduje, czy można to zrobić, czy nie. Będzie myślał, czy jest to wygodne dla jego partii, czy nie? Platforma i minister Grad kontrolują już TVP dzięki tej zmianie w statucie. Do dwóch patologii: upartyjnienia i komercjalizacji PO dorzuciła trzecią - urządowienie.

Jarosław Sellin w rozmowie z "Super Expressem", 17 czerwca 2011 r.

 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych