Poza funkcjonariuszami policji do walki z kibicami zostali rzuceni funkcjonariusze ABW

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
PAP
PAP

Oficerowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego połączyli siły z policjantami i w ramach akcji prewencyjnej przed Euro 2012 inwigilują środowiska kibicowskie.

Analizujemy setki różnych materiałów, także tych powszechnie dostępnych. W tym fora internetowe dla kibiców i prowadzone przez nich blogi. W niektórych przypadkach korzystamy też z billingów telefonicznych i informacji operacyjnych. W ten sposób wyłapujemy tych, którzy podczas Euro 2012 mogą stwarzać zagrożenie, także terrorystyczne. – tłumaczy w rozmowie z „Rzeczpospolitą" informator znający kulisy operacji ABW.

Największym zainteresowaniem funkcjonariuszy ABW cieszą się kibice podejrzani o kontakty z ekstremistami oraz członkami zorganizowanych grup przestępczych.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oficjalnie nie udziela jednak żadnych informacji na temat prowadzonych przeciwko kibicom działań.

Źródło: Rzeczpospolita
pedro

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Autor

Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych