Czym zajmuje się minister Sikorski? "Odpowiedź na postawione w tytule pytanie wydaje się prosta"

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź

CZYM ZAJMUJE SIĘ MINISTER SIKORSKI?

Odpowiedź na postawione w tytule pytanie wydaje się prosta.  Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP zajmuje się oczywiście walką o polskie interesy na arenie międzynarodowej.

Radek Sikorski robi wszystko aby naszemu bezpieczeństwu energetycznemu nie zagroził rosyjsko- niemiecki gazociąg Nord-  Stream, który zbyt płytko umieszczony może zablokować dostęp statków z ciekłym gazem do Gazoportu w Świnoujściu.

Z cała stanowczością i autorytetem szefa dyplomacji dużego państwa w środku Europy stara się zapobiec wdrożeniu pakietu klimatycznego, który w perspektywie najbliższych lat zrujnuje polską energetykę, przemysł ciężki i górnictwo węglowe, powodując jednocześnie olbrzymi wzrost bezrobocia, drastyczne podwyżki cen energii a finalnie radykalnie powiększając obszary biedy w Polsce.

Minister spraw zagranicznym Rzeczypospolitej dba ze wszystkich sił o wyjaśnienie przyczyn  tragedii smoleńskiej i wszelkimi stosowanymi w dyplomacji metodami stara się wymóc na Rosji zwrot fragmentu RP czyli wraku Tupolewa nr 101, po to by polscy śledczy mogli zbadać to co z niego zostało po katastrofie i ponad rocznym składowaniu na deszczu, wietrze, śniegu i mrozie. Minister oczywiście stara się aby Polsce zwrócono czarne skrzynki, bez których dochodzenie przyczyn tragedii jest farsą.

Radek Sikorski dokłada także starań by miejsce dramatu zostało godnie upamiętnione a każda osoba je odwiedzająca dowiedziała się, że polski Prezydent i pozostałe  95 osób zdążały do Katynia- miejsca ludobójstwa dokonanego przez radzieckie NKWD na oficerach Wojska Polskiego.

Minister Spraw Zagranicznych RP ma oczywiście znacznie więcej obowiązków nie te wymienione powyżej. Obecnie, najpilniejszą sprawą staje się... nie, jednak nie zbliżająca się Prezydencja Polski w Unii Europejskiej lecz nadchodząca kampania wyborcza do polskiego parlamentu.

Bo polska polityka zagraniczna pod wodza Radka Sikorskiego jest nieustającym pasmem sukcesów. Kraj nasz jest „zieloną wyspą" na oceanie szalejącego globalnie kryzysu i ma coraz większe szanse stać  się światowym mocarstwem. Bo Polacy  są szanowani przez cały świat a z opiniami naszych wielkich przywódców liczą się nie tylko w Moskwie, Waszyngtonie czy Tel Awiwie ale także w Mińsku (i tylko Wilno sprawia przejściowe kłopoty).

Dlatego szef MSZ  spokojnie może pełnić funkcje koordynatora prac nad programem partii rządzącej. A ponieważ cały rząd pracuje równie doskonale, to i inni ministrowie oraz ich podwładni mają wystarczająco dużo czasu by zając się nadchodzącą kampania wyborczą. I w dodatku robią to w ramach swoich ministerialnych obowiązków. Oraz przy pomocy swoich najbardziej zaufanych współpracowników.

Proponuję zatem pomóc Radkowi Sikorskiemu i innym ministrom. Wysyłajmy więc na adres szefa gabinetu ministra – koordynatora kampanii nasze propozycje programowe: [email protected].

Ja swoją propozycję programową przedstawiam publicznie: proponuje by nowy parlament uchwalił ordynację wyborczą, w której urzędnicy państwowi- od ministra czy jego doradców po sekretarkę-  pracujący za pieniądze podatników będą mieli zakaz pełnienia jakichkolwiek funkcji w sztabach wyborczych.

 

Poniżej treść pisma:

Pan Tomasz Siemioniak, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Szanowny Panie Ministrze,

w związku z powierzeniem mi przez Zarząd Krajowy PO funkcji koordynatora prac nad naszym programem wyborczym, zwracam się o przygotowanie, w zakresie zadań i kompetencji kierowanych przez Państwa resortów, materiałów przedstawiającym Państwa zamierzenia na drugą kadencję.

Proszę, aby - ponad szczegółowe plany - wyodrębnić priorytety wyrażone w języki codziennych, życiowych doświadczeń obywateli. Priorytety te zostaną przedstawione w tematycznych blokach programu, ale także niektóre z nich zostaną uwzględnione w zbiorze - kilku - naczelnych priorytetów rządu.

Stąd pożądane byłoby, aby materiały były przedstawione wg następującego szablonu:

a. dokonania obecnej kadencji oraz projekty, które z różnych względów zostały zarzucone, pozostają niezrealizowane lub mogą być kontynuowane przy wprowadzeniu znaczących korekt;

b. przedstawienie projektów zrealizowanych, których okres wykonania wykracza poza datę jesiennych wyborów, z zaznaczeniem terminów zakończenia i spodziewanych korzyści, oraz z podkreśleniem kompetencji zgromadzonych w dotychczasowej realizacji.

c. nowe inicjatywy, które będą mogły być zrealizowane w okresie następnych czterech lat, jeśli nasz program uzyska społeczną aprobatę.

Byłbym wdzięczny, gdyby materiał dotarł do mnie do końca dnia we wtorek, 19.04 br. na adres: [email protected]. Zamierzam doprecyzować nasze plany w rozmowach z Państwem - chciałbym je rozpocząć w drugiej połowie przyszłego tygodnia. Moim doradcą przy tym projekcie jest szef mojego gabinetu politycznego p. Piotr Paszkowski.

Z góry serdecznie dziękuję za obrazowy materiał i terminowe dostarczenie.

Łączę pozdrowienia, Sikorski (podpis)

 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Autor

Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych