wPolityce.pl: Serdecznie gratulujemy nowej odsłony strony Radia Wnet. Zmiany widoczne na zewnątrz każdy może ocenić samodzielnie. A co się zmienia z Waszego, redakcji punktu widzenia, co zaś pozostaje bez zmian?
Bez zmian pozostaje idea Rada Wnet, idea portalu społecznościowego, którym chcemy być. Centrum naszej wspólnoty jest radio. Audio było i pozostaje głównym sposobem przekazywania treści. Ale nie jedynym. Nowa strona, nad którą pracowaliśmy wiele miesięcy i co było niezwykle stresujące, daje nam nowe możliwości komunikacyjne.
Co było celem zmian?
Przejrzystość, łatwość nawigacji, prezentacja już na pierwszej stronie większej części idei Radia Wnet.
Czyli czego dokładnie?
Po pierwsze redakcji, osób znanych i doświadczonych: Krzysztof Skowroński, Grzegorz Wasowski, Wojciech Cejrowski, Jerzy Jachowicz. Po drugie Republiki Wnet, którą tworzą ci, którzy chcą być z nami, którzy chcą nam coś opowiedzieć światu. Nasza wspólnota.
Po trzecie wolna antena Radia Wnet. To ci nasi przyjaciele, którzy przychodzą do radia i prowadzą na stronach www.radiownet.pl swoje programy. Niektóre z nich, pochwalę się, są już tak profesjonalne, że godne wynurzenia na powierzchnię, emisji na antenie. Bo żadne radio by się ich nie powstydziło.
Po czwarte - to nowość - Akademia radia Wnet. Od prostych pytań po dociekliwe dziennikarstwo. Miejsce w którym chcemy prezentować wzorowe naszym zdaniem materiały dziennikarskie. Gdzie chcemy zapraszać osoby niosące w sobie prawdę o świecie. A naszej akademii będą wykładowcy, studenci, mistrzowie.
Wszystko?
Jeszcze eter, który każdy może sobie założyć. Coś w rodzaju wtyczki społecznościowej, tablicy, gdzie na przykład redaktorzy portalu wPolityce.pl moga promować, linkować, swoje teksty.
Podziwiamy szczerze w Radiu Wnet skupienie na kulturze. Większość inicjatyw internetowych interesuje się albo polityką albo popkulturą, ujmowaną tabloidalnie. Idziecie pod prąd, utrzymujecie spokojne tempo. Da się z tego żyć?
Wierzę. Ale to nie tak, że w Radiu Wnet nie ma polityki. Choć faktycznie nie ścigamy się na newsy, w tych zawodach nie uczestniczymy. I chcemy być tam, gdzie są nieliczni dziennikarze, na przykład w kulturze. Bo 95 procent aktywności Polaków to inne sprawy niż polityka. Od niej jednak uciec nie zamierzamy.
Jak wyglądają wyniki Radia Wnet?
Ten tydzień, moment uruchomienia nowej strony, to prawdziwy początek Radia Wnet w sieci. Czyli w necie. Mamy wszystkie narzędzia, mamy nareszcie portal z którego jesteśmy zadowoleni. Teraz ruszamy więc naprawdę.
Życzymy więc, w imieniu redakcji i czytelników wPolityce.pl, powodzenia!

Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/111601-nasz-wywiad-krzysztof-skowronski-o-nowej-odslonie-radia-wnet-nie-scigamy-sie-na-newsy-to-nie-nasz-wyscig
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.