Bo za mało kochają władzę? "Nie istnieją żadne uzasadnione powody do gwałtownej ingerencji w sposób funkcjonowania SKOK"

Szanowni Państwo,

Ze zdumieniem przyjęliśmy informację o wycofaniu części zarzutów dotyczących ustawy o SKOK z Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent RP stworzył ryzyko zaistnienia w systemie prawnym przepisów sprzecznych z normami konstytucyjnymi. Nie istnieją żadne uzasadnione powody do gwałtownej ingerencji w sposób funkcjonowania SKOK.

Kasy znakomicie dają sobie radę w aktualnej sytuacji rynkowej. Zagrożeniem dla ich stabilnego funkcjonowania może być wprowadzenie sprzecznych z Konstytucją, motywowanych politycznie, uchwalonych pod wpływem lobby konkurencyjnych instytucji finansowych przepisów ustawy.

Krajowa SKOK będzie dążyć do poddania weryfikacji przez Trybunał Konstytucyjny wycofanych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego przepisów ustawy o SKOK skierowanych tam przez śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Z poważaniem, Andrzej Dunajski

Rzecznik prasowy Krajowej SKOK

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych