Globisz do Tuska: "Panie premierze, za idiotę robię tu ja". Tusk potem: "Byłem absolutnie wytrącony, jakby z rytmu"

Media opisują uroczystość otwarcia Narodowego Centrum Nauki w Krakowie. Odbyła się z udziałem premiera i byłaby jedną z setek podobnych imprez, gdyby nie  ciekawa interakcja na linii prowadzący galę aktor Krzysztof Globisz - premier Donald Tusk.

Jak podaje strona rp.pl obecny na sali Donald Tusk musiał być zaskoczony kiedy Globisz stwierdził:

I teraz zapraszam na scenę pana premiera Tuska.

Po czym niemal wrzasnął:

Teraz!

"Rzeczpospolita" dodaje:

Znany ze świetnych wystąpień publicznych Tusk wyglądał na scenie na nieco zagubionego i lekko rozbawionego. - Szczerze powiedziawszy, przygotowałem kilka poważnych słów, bo okoliczność jest nadzwyczaj poważna, ale jestem pod takim wrażeniem powitania przez pana profesora Globisza nas wszystkich, że muszę pozbierać te wątki na nowo - wyznał Tusk, a jego słowa na sali wywołały śmiech.

- Panie premierze, za idiotę robię tu ja - wtrącił Globisz.

Tusk nie zdecydował się na ripostę. - Ktoś mnie przestrzegał, kiedy leciałem tutaj do Krakowa, że... - wyznał premier. Szybko jednak dodał: - Nie, nie będę...

 

Z kolei TVN24.pl informuje, że dalej uroczystość potoczyła się już tradycyjnie. Szef rządu mówił m.in. jak "ambitnym i bardzo odważnym projektem, który wyraża się wiarą w potęgę nauki" jest Narodowe Centrum Nauki.

Kilka godzin później o nietypową konferansjerkę Globisza zapytali premiera dziennikarze. Jak podaje TVN24.pl odpowiedział tak:

Na pytanie, czy nie uznał powitania za trochę dziwne, Tusk odparł: - No, ale świetne, nie? Mi się wydaje. Ja byłem absolutnie wytrącony, jakby z rytmu. Nie, no fajne było. Chociaż, jak w pewnym momencie mi przerwał i powiedział "idiotę to ja tu miałem udawać", to już było hardcorowo, ale mi pasuje.

- Ja lubię ludzi, którzy mają poczucie humoru i genialny zmysł improwizacji - wytłumaczył premier.

wu-ka, źródła: rp.pl, TVN24.pl

 

Zobacz całość:

<iframe title="YouTube video player" width="640" height="390" class="js-gdpr-video-youtube-iframe" data-src="http://www.youtube.com/embed/GOhYHu8DnZ0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Autor

Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych