Jak informuje "Rzeczpospolita", ranny w wypadku podczas rajdu we Włoszech kierowca Formuły 1 Robert Kubica dostał medalion z kroplą krwi i fragmentem szaty Jana Pawła II.
Relikwie przekazał metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz:
Jan Paweł II też uprawiał sport i lubił ludzi sportu. Tu są relikwie dla Roberta Kubicy – powiedział kard. Dziwisz wręczając medalion z zamkniętą w środku kroplą krwi i fragmentem papieskiej szaty.
Obecnie lekarze operują bark, stopę i łokieć Roberta Kubicy. To druga operacja kierowcy. Już wiadomo, że potrwa dłużej, niż zapowiadano.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/110133-kardynal-dziwisz-przekazal-robertowi-kubicy-relikwie-z-kropla-krwi-i-fragmentem-szaty-jana-pawla-ii
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.