Informację o tym, że as wywiadu PRL podał się do dymisji przekazał w programie „Warto rozmawiać" Jan Pospieszalski.
Jeszcze w grudniu głośno było o Tomaszu Turowskim. „Rzeczpospolita" ujawniła, że jako funkcjonariusz wywiadu PRL był on wysłany do Watykanu. Instytut Pamięci Narodowej skierował nawet w jego sprawie wniosek lustracyjny do sądu.
O całej sprawie pisaliśmy także na łamach portalu wPolityce.pl.
Jan Pospieszalski w programie „Warto rozmawiać" ujawnił informację, z której wynika, że Tomasz Turowski trafił do polskiej ambasady w Moskwie w lutym 2010 roku z zadaniem przygotowania wizyt w Katyniu premiera Donalda Tuska oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Wiadomo też, że Turowski był obecny na płycie lotniska w Smoleńsku w czasie katastrofy.
Źródło: Warto rozmawiać/rp.pl
pedro
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/109011-tomasz-turowski-szef-wydzialu-politycznego-ambasady-polski-w-moskwie-podal-sie-do-dymisji
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.