Nasz news. To Adam Hofman zastąpi Adama Bielana. Władze Prawa i Sprawiedliwości wybrały nowego rzecznika tej partii

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
fot. www.adamhofman.pl
fot. www.adamhofman.pl

To Adam Hofman, młody, 30-letni, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Konina, został nowym rzecznikiem prasowym tej partii. Decyzję podjął Komitet Polityczny PiS - ustalił portal wPolityce.pl

Wcześniej funkcję rzecznika pełnił Adam Bielan, poseł do Parlamentu Europejskiego, ale opuścił partię Jarosława Kaczyńskiego przechodząc do ugrupowania Joanny Kluzik-Rostkowskiej "Polska Jest Najważniejsza".

Informację o nominacji potwierdził nam poseł Hofman. I tak odpowiedział na pytanie o to jak zamierza być rzecznikiem w partii, której relacje z większością mediów nie są łatwe:

Jeśli dwa światy, które czasem ze sobą się sprzeczały, mają dobrego łącznika, który potrafi znaleźć to co wspólne, a więc rzetelne informowanie ludzi o tym co się dzieje w naszej partii, w polityce, to może się to udać. Nasze zadanie numer jeden to wygrać wybory z Donaldem Tuskiem i stworzyć rząd. Wszystkie ręce na pokład dla tego zadania. Także ręce rzecznika.

Kim jest Hofman? Na swojej stronie internetowej tak się przedstawia:

 

Urodziłem się  23 maja 1980 roku w Kaliszu. Tam też skończyłem szkołę podstawową nr 7 a także IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Paderewskiego. Na Uniwersytecie Wrocławskim studiowałem politologię.

Obecnie jestem doktorantem w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Uniwersytecie Wrocławskim. Na studiach byłem członkiem NZS, założyłem i przewodniczyłem Forum Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

Byłem doradcą wiceprezydenta Wrocławia oraz pracowałem przy sejmowej Komisji Specjalnej ds. ustawy o lobbingu. Prowadziłem też własną działalność gospodarczą. Zanim zostałem Posłem byłem dyrektorem biura ds. marketingu w Prawie i Sprawiedliwości.

W 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości zostałem wybrany posłem V kadencji w okręgu konińskim. Zasiadałem w komisji Skarbu Państwa jak również komisji regulaminowej i Spraw Poselskich. W 2007 zostałem wybrany na  przewodniczącego sejmowej komisji śledczej ds. banków i nadzoru bankowego.

W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskałem mandat poselski, otrzymując 15 824 głosów. Zasiadam po raz drugi w komisji Skarbu Państwa oraz w komisji Sportu i Turystyki. W obecnej kadencji zajmuję się sprawami związanymi z przygotowaniami Polski do Euro 2012, sportem, gospodarką oraz sprawami studentów.Mam żonę, Joannę i córkę  Marysię. Mój młodszy brat Paweł studiuje dziennikarstwo i świetnie zna się na motoryzacji. Namawiam go na pisanie na ten temat. Najmłodszy brat zaczyna studia socjologiczne w Poznaniu.

 

Dziś "Rzeczpospolita" pisała o poszukiwaniach przez partię nowego spin doctora, a więc kreatora polityki medialnej. Hofman wymieniany jest w gronie kandydatów, obok Jacka Kurskiego i Mariusza Kamińskiego. Wybór rzecznika wydaje się rozstrzygać i tę kwestię.

kam

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Autor

Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych