Dziś prezydent Argentyny Cristina Kirchner poinformowała prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, że jej kraj uznał Palestynę za niepodległe państwo.
Z informacji przekazanej przez argentyńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wynika, że prezydent Christina Kirchner przekazała Mahmudowi Abbasowi notę informującą o tym, że rząd Argentyny uznał Palestynę za wolne i niepodległe państwo w obrębie granic z 1967 roku.
W piątek niepodległość Palestyny uznała już Brazylia. Izrael jednak bardzo ostro skrytykował i potępił decyzje władz Argentyny i Brazylii.
Właśnie w piątek prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas groził, że jeśli pokojowe negocjacje z Izraelem w kwestii kolonizacji terenów okupowanych nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, będzie dążył do rozwiązania Autonomii Palestyńskiej.
Warunkiem wznowienia pokojowych negocjacji z Izraelem jest wstrzymanie rozbudowy żydowskich osiedli na terenie Zachodniego Brzegu Jordanu oraz w Jerozolimie Wschodniej. Rząd Izraela nie chce jednak wprowadzać nowego moratorium w tej sprawie, co przez stronę palestyńską może zostać potraktowane jako pretekst do zerwania pokojowych negocjacji i bezpośrednich rozmów izraelsko-palestyńskich w Waszyngtonie.
Źródło: Argentyńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych/alarabiya.net/inf. Własna
pedro
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/108096-argentyna-uznaje-palestyne-za-niepodlegle-panstwo-taka-informacje-przekazalo-argentynskie-msz
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.