Dziś Joanna Kluzik-Rostkowska ogłosiła powstanie nowego klubu parlamentarnego - "Polska jest najważniejsza". W tym momencie tworzy go 15 posłów.
Oto skład nowego klubu:
Joanna Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak, Paweł Poncyljusz, Jacek Pilch, Tomasz Dudziński, Jan Ołdakowski, Lena Dąbkowska-Cichocka, Zbysław Owczarski, Adam Gawęda, Jan Filip Libicki, Jacek Tomczak, Wojciech Mojzesowicz, Andrzej Walkowiak, Kazimierz Hajda, Wiesław Kilian.
Na konferencji prasowej Kluzik Rostkowska powiedziała:
Ostatnie wybory pokazały, że Polacy mają już dosyć jałowego sporu. W ciągu ostatnich miesięcy obie największe partie straciły 6 milionów głosów. Polska scena polityczna zasługuje na dobrą, rzetelną i twardą opozycję. Jest takie przysłowie, które mówi, że nawet najdłuższą podróż zaczyna się od pierwszego kroku. My dziś ten pierwszy krok wykonujemy, mamy nadzieję, dobrej szczęśliwej podróży.
I rzeczywiście, podróż którą musi przebyć "Polska jest najważniejsza" od stowarzyszenia w trakcie rejestracji i 15 osobowego klubu w Sejmie do partii politycznej jest niezwykle długa. Pytanie: jaki będa następne kroki Kluzik-Rostkowskiej i innych polityków z tego klubu? Kto się do nich jeszcze przyłączy? W jaki sposób zamierzają być "twardą opozycją"? Jaki mają plan na obecność w terenie?
Źródło:onet.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/107674-powstal-klub-parlamentarny-polska-jest-najwazniejsza-najwazniejsze-pytanie-co-dalej
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.