Piotr Strzembosz do władz Warszawy: zapewnijcie spokój manifestacji

Poniżej zamieszczamy apel Piotra Strzembosza, kandydata komitetu UPR-Prawirza Rzeczpospolitej, do władz stolicy:

Apel do władz Warszawy

W dniu dzisiejszym w Warszawie odbędzie się legalny przemarsz ulicami miasta – Marsz Niepodległości oraz szereg stacjonarnych pikiet, które z założenia mają być kontrmanifestacjami wobec zgłoszonego wcześniej Marszu.

Sytuacja ta stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, zdrowia i życia uczestników tych manifestacji oraz osób postronnych. Za to zagrożenie odpowiadać będą ci, którzy podczas manifestacji nie dochowają norm nakreślonych przez prawo oraz kulturę osobistą, ale również  władze stolicy, które wyraziły zgodę, już po zgłoszonym wcześniej Marszu Niepodległości, na tak wiele pikiet i manifestacji w jednym czasie i w jednym fragmencie miasta.

Ogromnie dużo zależy od państwowych i samorządowych służb mundurowych, które swoją postawą mogą zarówno łagodzić, jak i zaognić nastroje uczestników demonstracji. Apeluję do władz Warszawy, by zrobiły absolutnie wszystko, by dzisiejszy dzień przeszedł do historii jedynie jako radosne Święto Niepodległości. Mam nadzieję, że władze Warszawy z Prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz na czele staną na wysokości zadania i tak się stanie.

Piotr Strzembosz
Kandydat na Prezydenta m.st. Warszawy
KKW Prawica Rzeczypospolitej - UPR

Warszawa, 11 listopada RP 2010

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych