Czy Kaczyński mówił o "prawdziwych Polakach"? Pokażcie dowód, bo na razie dowodów brak!

PAP
PAP

Goszcząca w poranku radia TOK FM Julia Pitera powiedziała: 

Dla mnie to jest przerażające. Nigdy bym się nie spodziewała, że z ust Jarosława Kaczyńskiego usłyszę o "prawdziwych Polakach", to był język, który on sam krytykował. Za moment pewnie dowiemy się o mediach polskojęzycznych. Ta cała specyficzna nomenklatura, do tej pory używana przez skrajny w poglądach margines, stanie się obowiązującą w środowisku Jarosława Kaczyńskiego. Jestem przerażona."

 W wypowiedzi dla Radia Zet Małgorzata Szmajdzińska stwierdziła:

Ja też jestem prawdziwą Polką i ci wszyscy, którzy wczoraj byli to też prawdziwi Polacy. My się niczym nie różnimy, tylko my potrafimy powściągnąć swoje emocje w takich sytuacjach i na pewno nie nadawać temu wydarzeniu, które wczoraj miało miejsce tak mocno politycznego zabarwienia."

Mamy tylko jedno pytanie: czy Jarosław Kaczyński rzeczywiście powiedział: „Nadejdą jeszcze takie czasy, że prawdziwi Polacy dojdą do władzy"?

Według TVN24 – powiedział:

"Rządzą nami tchórze i chłoptasie", "Rząd+Putin=kłamstwo" - m.in. z takimi transparentami setki osób przeszło wieczorem w Warszawie z archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela pod Pałac Prezydencki. Wśród zgromadzonych był szef PiS. - Nadejdą jeszcze takie czasy, że prawdziwi Polacy dojdą do władzy - mówił Jarosław Kaczyński.

Ale wypowiedzi już nie prezentują, ani na portalu, ani na antenie. Przegapili?

Naszym zdaniem te słowa nie padły. Padły słowa o „wolnych Polakach". A to jest pewna różnica.

Jeżeli mamy rację: ktoś przeprosi?

Sil

 

 

 

Autor

Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...