Najpierw były ciche, ujawnione dopiero po rezygnacji Bronisława Komorowskiego z funkcji wypełniającego obowiązki prezydenta, zaskakujące nominacjach dwóch członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (Krzysztof Luft, Jan Dworak). Teraz Platforma Obywatelska powoli odsłania całość swojego pomysłu na kształt mediów publicznych.
"Dziennik Gazeta Prawna" informuje: "W TVP 1 już się pakują, w "Dwójce" mają nadzieję". Jak czytamy, najpóźniej na przełomie września i października w prezesowskich fotelach TVP oraz Polskiego Radia zasiądzie nowe kierownictwo. Ostatnio na giełdzie pojawiły się nazwiska m.in. Tomasza Lisa i Tomasza Wołka.
Czy Lis coś o tym wie? W tekście DGP nie pada jego wypowiedź. Ale Tomasz Wołek, znany z przysłowiowej wręcz miłości do PO, stwierdza radośnie: - Kim to już nie byłem - śmieje się. I dodaje: - nie potwierdzam, nie zaprzeczam.
A europoseł Platformy Sławomir Nitras w Polskim Radiu stwierdza: - Tworzymy przestrzeń wolności w mediach publicznych. Zaufajcie nam - mówi.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/104222-platforma-w-mediach-wolek-w-tvp-czyli-przestrzen-wolnosci-w-praktyce
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.