Jeśli sądzili Państwo, że nic dziwniejszego niż egzaltowana tyrada Aleksandry Wiśniewskiej-Uznańskiej (tej samej poseł KO, która „negocjowała z warlordami”) z rzewnie przygrywającym fortepianem w tle w neo-TVP nie uświadczą, to bardzo się Państwo mylili! Ten sam program - „Sekielski wieczorową porą” zaskoczył także swoim zakończeniem. Kontrowersje może budzić również koszt produkcji. „Wyśpiewali nieoficjalny hymn partii Donalda Tuska, podgrzewał publikę pobudzony Sekielski, a na koniec wjechała lista płac tego paździerza za 11 mln złotych” - czytamy na profilu „Oglądam 19:30, bo ktoś musi” na platformie X. Tomek Lipiński z chórem Politechniki Warszawskiej wyśpiewał „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”, jeden z ulubionych utworów Koalicji Obywatelskiej. Tomasz Sekielski podrygiwał do muzyki, a znany aktor Piotr Cyrwus (współprowadzący) wymachiwał rękami i pomagał Lipińskiemu zdjąć kurtkę.
Jaka jest definicja słowa „buntownik” i czy dziennikarz, który po latach wraca do telewizji publicznej (w grudniu 2023 r. nielegalnie przejętej przez obecną władzę), dostaje dziwaczny program ni to publicystyczny, ni to „humorystyczny” (chyba bardziej to drugie, zważywszy na fakt, że w czołówce programu Sekielski biega w husarskiej zbroi i „dosiada” zabawkowego jednorożca na kiju. Hehehe, husaria, hehehe, hurrapatriotyzm, hehehe, jakie to zabawne!).
Gdy w najmroczniejszą i najstraszniejszą godzinę nocy potwory i drapieżniki wychodzą na żer, na szczęście jest ktoś, kto czuwa. Kto nie śpi, by spać mógł ktoś. Kto, czerpiąc z tysiącletniej historii polskiego oręża, ubrany w stosowną do sytuacji odzież patriotyczno-ochronną, rusza na ulicę polskich miast i miasteczek, by chronić nas przed złem. Nie zawsze zrozumiany, ale zawsze w formie i w gotowości. Polski bohater narodowy. Przed państwem potomek Bolesława Chrobrego, spadkobierca Zawiszy Czarnego, dziedzic Wandy, co Niemca nie chciała i sukcesor Jana III Sobieskiego, Tomasz Sekielski
— zapowiada lektorka.
Dalej jest już tylko gorzej.
„Buntownicy” w rządowej neo-TVP
Dalej dostajemy kilka „żartów” z relikwi („relikwie” z Końskich), dyskusję z udziałem wspomnianej już poseł Aleksandry Wiśniewskiej - Uznańskiej i rzewnym fortepianem w tle, rozmowę z gen. Waldemarem Skrzypczakiem, który później pokonuje Sekielskiego w pojedynku składania Glocka 17, a na koniec… Tomka Lipińskiego. I tutaj się zatrzymajmy.
[Zaprosiłem T. Lipińskiego - przyp. red.]Nie tylko dlatego, że obaj jesteśmy buntownikami
— tak swojego gościa zapowiedział Sekielski.
Ależ bunt - dostać program i/lub jako artysta występować w nielegalnie przejętej telewizji publicznej - za obecnej władzy, która, jak można przypuszczać, bardziej odpowiada Sekielskiemu i Lipińskiemu niż ta poprzednia. Cóż za odwaga!
Na koniec Lipiński zaczyna śpiewać „Jeszcze będzie przepięknie”. Artystę wspomaga chór Politechniki Warszawskiej.
Przypomnijmy, że do tego utworu grupy Tilt chętnie odwoływali się politycy obecnej Koalicji 13 Grudnia w czasach rządów PiS. Na scenie z artystą do muzyki giba się Tomasz Sekielski. Piotr Cyrwus natomiast macha rękami, a w pewnym momencie pomaga Lipińskiemu zdjąć kurtkę.
Ile kosztował program?
A to wszystko za jedyne - według internautów - 11 mln zł.
każda sekunda tego widowiska to 277 PLN z państwowej kasy
— napisał „Profesor Pingwin” na portalu X.
SEKTA. To jest zwykła sekta. Wyśpiewali nieoficjalny hymn partii Donalda Tuska, podgrzewał publikę pobudzony Sekielski, a na koniec wjechała lista płac tego paździerza za 11 mln złotych
— podkreślono na profilu „Oglądam 19:30, bo ktoś musi”. Jeden z użytkowników zapytał Groka, czy rzeczywiście tyle wynosi koszt programu.
Nie znalazłem wiarygodnych źródeł potwierdzających, że program „Sekielski wieczorową porą” kosztuje 11 mln zł. Budżet TVP obejmuje miliardy z dotacji państwowych, ale szczegóły dotyczące konkretnych programów nie są publicznie dostępne. Kwota ta wydaje się spekulacją, a brak przejrzystości w finansach TVP może podsycać kontrowersje
— odpowiada Grok. Oznacza to, że koszty mogą być jeszcze wyższe, w każdym razie tanim przedsięwzięciem program nie był na pewno.
Do mojego prywatnego rankingu bezbekowych programów (ostatnim programem, który do rankingu dołączył to niezastąpiony „Lewy z bicepsem” (totalnie nie polecamy!! Popatrzcie prędzej na pajęczynę na ścianie!) dołącza program „Sekielski wieczorową porą”. Nie, nie i jeszcze raz nie
— pisze profil „Oglądam ‘Wiadomości’, bo nie stać mnie na dopalacze”.
Choć humorystyczne programy nie są najlepszym wyborem na Wielki Piątek, to polecamy Państwu raczej „Bez Spiny” i „Politykę na deser” na antenie Telewizji wPolsce24.
jj/X, TVP Info
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/media/727059-ciarki-zenady-z-neo-tvp11-mln-zatanczacego-sekielskiego
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.