Redakcja „Tygodnika Powszechnego” zarzuciła Monice Olejnik użycie nieprawdziwego stwierdzenia w „Kropce nad i”. Dziennikarka TVN mówiła, jakoby w „Tygodniku Powszechnym” przeczytała, że problemem dla niektórych osób w KO jest pochodzenie żony Radosława Sikorskiego.
Przyznam, że to mnie zaskoczyło w „Tygodniku Powszechnym”: przeczytałam o tym, że dla członków Koalicji Obywatelskiej, mówią, że problemem jest pochodzenie jego żony. Co by pan odpowiedział panu autorowi „Tygodnika Powszechnego” na to, na te słowa?
— tak Monika Olejnik zwróciła się do Radosława Sikorskiego w programie „Kropka nad i”. W odpowiedzi redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” Michał Kuźmiński zaznacza, że takie stwierdzenie nie wystąpiło w „TP”.
Reakcja „TP” na słowa Olejnik
Nigdy nie padło na naszych łamach. W swoim artykule o szansach Radosława Sikorskiego na to, by stał się on kandydatem KO w wyborach prezydenckich, Piotr Śmiłowicz przytaczał krążące w partii opinie, jakoby problematyczne dla jego kandydatury miały być krytyczne wobec Donalda Trumpa oceny publikowane podczas amerykańskiej kampanii przez jego małżonkę, dziennikarkę Anne Applebaum
— zaznaczył Michał Kuźmiński w tekście opublikowanym na stronie internetowej „TP”.
Nie wiem, czy Monika Olejnik sama przygotowywała sobie research do programu, czy została wprowadzona w błąd, bo przecież „Tygodnik” nigdy tak o kandydaturze Sikorskiego nie pisał. Zdanie mówiące o tym, że w KO niestety można było od niektórych działaczy usłyszeć podobne dywagacje, znalazłem w artykule Piotra Śmiłowicza w Gazeta.pl. Tak samo jak Radosław Sikorski i nasz dziennikarz uważam, że ustawianie pochodzenia żony kandydata jako tematu w wyborach prezydenckich jest niedopuszczalne
— podkreślił redaktor naczelny „TP”. Dodał, że faktycznie stwierdzenie, o którym wspomniała Olejnik podało ze strony dziennikarza „Tygodnika Powszechnego” Piotr Śmiłowicza, ale w jego artykule dla portalu Gazeta.pl.
tkwl/tygodnikpowszechny.pl
CZYTAJ TAKŻE:
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/media/712795-tp-reaguje-na-slowa-olejnik-nieprawdziwe-stwierdzenie