Nie będzie podwyżek dla redakcji „Gazety Wyborczej” i Gazeta.pl. Związkowcy nie porozumieli się z zarządem Agory w sprawie ich wysokości. Przyczyną fiaska negocjacji miał być „rozdźwięk między oczekiwaniami pracowników a ofertą zarządu”. Zarząd Agory uważa, że oczekiwania dotyczące wzrostu wynagrodzeń „znacząco przekraczają możliwości biznesowe”, a „ich wprowadzenie w proponowanym kształcie groziłoby ich destabilizacją”.
Z końcem stycznia Agora zawarła porozumienie ze związkami zawodowymi oraz z radą pracowników ws. zwolnień grupowych. Pracę stracić ma 180 osób, a ci którzy zostaną będą mogli liczyć na podwyżki wynagrodzeń. Ciągle jednak nie ma porozumienia w sprawie wzrostu wynagrodzeń pomiędzy zarządem Agory, a związkowcami.
Oczekiwania przekraczają możliwości
W przesłanej przez zarząd Agory do pracowników informacji napisano, że bieżące możliwości nie pozwalają rozwiązać jednocześnie wszystkich problemów.
Dlatego musieliśmy ustalić pewne priorytety. Zdecydowaliśmy, że podwyżkę systemową otrzymają wszystkie osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, które nie dostały jej w ubiegłym i obecnym roku, a zarabiają teraz mniej niż 7,5 tys. zł brutto w przeliczeniu na pełen etat. Podwyżki dla pozostałych pracowników będą zależały od naszych możliwości finansowych i indywidualnych ocen
— stwierdzono w e-mailu. Z kolei w przesłanym Press.pl oświadczeniu biuro prasowe Agory przyznaje, że strony nie uzyskały porozumienia.
W ocenie przedstawicieli pracodawcy skala systemowych zmian wynagrodzeń oczekiwana przez związki znacząco przekracza możliwości finansowe obu obszarów biznesowych („Wyborczej” i Gazeta.pl - przyp. red.), a ich wprowadzenie w proponowanym kształcie groziłoby destabilizacją
— napisano w oświadczeniu przesłanym przez Annę Maruchę, dyrektorkę komunikacji korporacyjnej Agory.
„Rażący rozdźwięk”
Sprawę skomentował na Facebooku NSZZ „Solidarność”:
Wobec rażącego rozdźwięku pomiędzy oczekiwaniami pracowników, a ofertą zarządu nie udało nam się osiągnąć porozumienia w kwestii podwyżek w »Wyborczej« i Gazecie.pl”
Oświadczenie podpisały wszystkie działające w spółce związki: Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Agorze i Inforadiu, Komisja Zakładowej Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza przy Agorze SA oraz Związek Zawodowy Komitet Obrony „Gazety Wyborczej”.
CZYTAJ TAKŻE:
koal/wirtualnemedia/Press
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/media/685232-sa-zwolnienia-a-podwyzek-nie-ma-bez-porozumienia-w-agorze